• 0

10 Mayıs 2019, 13:45 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'ın Köylerine 100 Milyonluk Yatırım

Tokat'ın Köylerine 100 Milyonluk Yatırım

Köylerin Altyapısının Desteklenmesi (KÖYDES) ve İl Özel İdaresi kaynakları ile yapılacak yatırımlar Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında yapılan toplantıda ele alındı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Toplantıda KÖYDES 2019 yatırım programı ve İl Özel İdaresi kaynakları ile yapılacak yatırımlar ve çalışmalar görüşüldü. KÖYDES ve İl Özel İdaresi kaynaklarından ayrılan 100 milyon türk lirası ödenekle içme suyu, gölet, kanalizasyon, yol yapımı, yol asfaltlama çalışmaları, trafik levha ve turizm yönlendirme levhaları ve diğer konuları gündeme alındı. Öncelikli olarak tüm köylerdeki içme suyu ihtiyaçlarının tamamlanmasının kararlaştırıldığı yatırım planlaması toplantısında, çiftçileri zenginleştirecek tarımsal yatırımlar yapılmasına da karar verildi.

 

Tokat merkez ve ilçelerine bağlı köylerin sağlıklı içme suyuna kavuşturulması, köy yollarının kalitesinin ve standardının yükseltilmesi, çiftçilerin sulama ihtiyaçlarının karşılanması için göletler yapılması ve köylerin kanalizasyon ihtiyaçlarının karşılanması için  KÖYDES'ten 43 milyon, İl Özel İdaresi kaynaklarından 57 milyon olmak üzere toplam 100 milyon TL'lik yatırım yapılması planlandı.

 

Toplantıda bir konuşma yapan Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, “İlin ufkunu açacak şekilde çalışmalar yapmamız lazım. Bizlerin milletimizi zenginleştirecek işlere destek vermemiz lazım. Köylerimizi, çiftçilerimizi; ilimizi bütün olarak bir bakış açısıyla değerlendirip, zenginleştirmemiz gerek. Milletimiz bizlerden hizmet bekliyor. Önce onlar için çalışıp, çaba göstermemiz gerek. Köylüsü, kentlisi bütün vatandaşlarımız bizden hizmet bekliyor, onlara çalışmalarımızla destek vermeliyiz. 7 ovamızın toplulaştırma ve basınçlı sulama sistemine geçmesi için çalışmalar yapıyoruz. Tarımı önceliğe almamız gerekiyor. Tohum alımından sulamaya kadar her alanda çiftçimizi, köylümüzü zenginleştireceğiz. Tokat’ın kültür turizm potansiyelini ortaya çıkaracak çalışmalar yapacağız. En önemli konulardan biri olan içme sularımız. En yakın zamanda içme suyu olmayan hiçbir köyümüz kalmayacak. Bir diğer konu ise kanalizasyon işleri, yol ve ulaşım hizmetleri. Bu konuları çok önemsiyorum. Çalışmalara başlandı. Proje ve programlar dahilinde en iyi hizmeti en kısa sürede köylerimizle buluşturacağız.” dedi.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

Kuruluş: 1 Mayıs 2008 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 234 10 60
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]