• 0

09 Mayıs 2019, 08:59 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Bizi Bu Coğrafyada Ayakta Tutan Şehitlerimizin Ruhudur'

'Bizi Bu Coğrafyada Ayakta Tutan Şehitlerimizin Ruhudur'

Vali Dr. Ozan Balcı, Şehit Aileleri ve Gaziler onuruna verilen iftar yemeği programına katıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İftar programında masaları gezerek şehit aileleri ve gaziler ile sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı ve Eşi Sonay Balcı çocuklarla da yakından ilgilenerek, onlara kitap hediye etti.

Yemek öncesi Kur’an-ı Kerim tilaveti okunarak, tüm şehitlerin ruhuna dualar edildi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Özdemir’in ardından konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, Ramazanda şehit aileleri ve gazilerle birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu ve devletin tüm kurumlarının şehit aileleri ve gazilerin hayatlarını kolaylaştırmak için hazır olduğunu söyledi.

 “Beraber Oldukça Daha Güzel Yarınlar Göreceğiz”

Şehitleri rahmet ve minnetle yad eden, gazilere ise sağlıklı uzun ömür dileyen Vali Dr. Ozan Balcı, "Biz bugün hür ve bağımsız bir şekilde yaşıyorsak, bayrağımız dalgalanıyorsa, ezanımız dinmiyorsa, tarlada çiftimiz, fabrikada işçimiz, iş adamımız çalışıyorsa, sokaklarda insanımız hür ve özgürce güven içinde yürüyor ve hayatlarını devam ettiriyorsa biz bunu başta şehitlerimize, sonra gazilerimize, yüreğinin derinliklerinde o acıyı hisseden ailelerine, hepsinden önemlisi acıyı paylaşan Türk milletine borçluyuz." dedi.

“Türk Milletinin Fedakâr Evlatları”

Şehit ve gazilerin haklarının ödenemeyeceğini, milli birlik ve beraberliğin esasının ise milli duygular olduğunu kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, "Bizi bu coğrafyada ayakta tutan şehitlerimizin, gazilerimizin ruhudur. Ateş düştüğü yeri yakar. Şehit aileleri elbette ki acıyı yüreklerinde yaşıyorlar ama artık onlar Türk milletinin ortak evlatları. Onlar bizler için gözlerini kırpmadan hayatlarını ortaya koydular. Gösterdikleri cesaret ve sizlerin fedakarlıkları Türk milletinin asla unutmayacağı fedakarlıklardır. Devleti ve milleti için canı pahasına emek veren evlatlarınız artık bizlerinde evlatlarıdır. Acı, hepimizin acısı. Gazilerimiz uzuvlarını kaybettiler, kanlarını verdiler bu memleket için. Hepsi baş tacı bizim için. Emeklerini ve hizmetlerini asla unutamayız. Ülkemiz tarımda, ekonomide, sağlıkta, sanayide yani hayatın her alanında önemli adımlar atıyor. Geleceğimiz için hep beraber çalışıp, inşallah daha güzel yarınlara hep beraber varacağız, buna yürekten inanıyorum. Bir ve beraber olduğumuz sürece, birbirimize kenetlendiğimiz sürece daha güzel yarınları hep beraber göreceğiz." diye konuştu.


Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Vali, İaftar,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]