• 0

09 Mayıs 2019, 08:44 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat Belediyesi'nde Çalışan Memurların Yüzü Güldü

Tokat Belediyesi'nde Çalışan Memurların Yüzü Güldü

Bem- Bir- Sen ve Tokat Belediyesi arasında Sosyal Denge Sözleşme imzalandı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Sosyal Denge Sözleşmesinin detaylarını açıklayan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, memurların Kurban Bayramında 1100, Ramazan Bayramında ise 750 TL ödenecek alacağını duyurdu. 


Sosyal Denge Sözleşmesi imza töreninde konuşan Başkan Eroğlu yaptığı açıklamalarda şunları kaydetti:


"Bugün Sosyal Denge Sözleşmesi için bir araya geldik. Her vesileyle olduğu gibi bu toplantı vesilesiyle de siz değerli mesai arkadaşlarıma tek tek teşekkür etmek istiyorum. Beraber yol yürüdüğümüz bu süreçte beş yılı beraberce tamamladık. Yeni bir beş yıla yine beraber yelken açtık. Önümüzdeki süreçte de insanımız, halkımız, Tokatlımız bizlerden hizmet bekliyor. Bizlerden şehrimizle ilgili eserler ve güzellikler bekleniyor. İnanıyorum ki bu bilinçle hep beraberce daha güzel işler yapacağız. Beraber olunursa işler bereketlenir. İnşallah sizlerin de gayretiyle daha güzel işler yapacağız. Bu nedenle ben sizlere bundan sonraki süreç için de teşekkür ediyorum. Her işin başı adalettir. Adalet mülkün temelidir. Adaletin olmadığı yerde başarı da olmaz, bereket de olmaz. Bizim hiç kimseye herhangi bir ön yargımız, herhangi bir negatif bakışımız yok. Tam tersi herkese, her şeye eşit noktada duran bir tavra sahibiz. Hırslarıyla hareket eden bir yapıya da sahip değiliz.


"ÖNÜMÜZDEKİ 5 YILDA ÇOK DAHA GÜZEL İŞLERE İMZA ATACAĞIZ"


Bizden iş talep eden, hizmet talep eden halkımıza karşı da sorumluluklarımız var. Bu sorumluluğu en iyi en güzel şekilde yerine getirmemiz lazım. Burada aile olmayı, birlik olmayı, beraberce birlikte çalışmayı ortaya koyarak, şehrin hukukunun hepimizden önemli olduğunu bilerek çalışmalıyız. Önümüzdeki dönemlerde adaleti daha iyi bir şekilde tesis ettiğimiz bir anlayışla yola devam etmeliyiz. Diğer yandan hep beraberce bir seçimden geçtik. Bu süreçte hem hizmetin hem de insanlarla olan münasebetin ne kadar önemli olduğunu gördük. Sadece hizmet etmekle bu işin olmayacağını da gördük. Ben önümüzdeki 5 yılda çok daha güzel işlere imza atacağımızı düşünüyorum. Bildiğiniz gibi biz Tokat’ımız için 71 tane proje açıkladık. Biz bu projeleri, sizlere güvenerek açıkladık. Biz sizlerle beraber bu işlere imza atacağımızı bildiğimiz için bunları söyledik. Size güveniyoruz dedik.


“MEMURLARIN ELİNE GEÇEN AYLIK RAKAM 770 TL İKEN BU MİKTAR 280 TL’LİK BİR ARTIŞLA 1.050 TL’YE ÇIKTI”


Sosyal Denge Sözleşmesi 2012 yılından itibaren 7 yıldır Türkiye’mizin gündemine düşen, özellikle yerel yönetimlerde yapılan bir sözleşme. Her ne kadar ekonomik anlamda zor bir süreçten geçsek de yine de çalışanlarımızın alın terlerini önemsiyoruz. Bu doğrultuda bu dönemde de biraz daha vitesi büyüttük. Biz ne erteleyelim ne de yerimizde sayalım dedik. Yine bir adım atalım dedik. Bu doğrultuda biz göreve geldiğimizde SDS tazminatımız yüzde 27’imiş. Bugün ise yüzde 68’lerdeyiz. En son yaptığımız sözleşmenin kurumumuza maliyeti 2.107.726 TL 74 kuruş iken, birazdan imza atacağımız sözleşme ile aylık ödenen SDS tutarının yıllık maliyeti 2.577.660 TL ve bayramlarda ödenecek olan yardımlarla birlikte bu tutar toplamda yıllık 3.045.710 TL olacak. Bir önceki sosyal denge sözleşmemize 600 TL’lik bir Kurban Bayramı ödeneği girmişti. Bu rakam bu sene yüzde 83’lük bir artış ile 1.100 TL’ye çıkarıldı. Ayrıca bu sözleşmeye Ramazan Bayramı ödeneği de kondu. Buna göre memur çalışanlarımıza ramazan bayramı öncesi 750 TL ödenecek. Bu şekilde memurumuzun eline geçen aylık rakam 770 TL iken bu miktar 280 TL’lik bir artışla 1.050 TL’ye çıkmış oluyor."

Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Belediye, Memur,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]