• 0

07 Mayıs 2019, 08:52 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Şehit ve Gazi Ailelerine Devlet Övünç Madalyası

Şehit ve Gazi Ailelerine Devlet Övünç Madalyası

Şehit Ailelerine ve Gazilere Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevdi Edildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Şehit Jan. Uzm. Çvş. Hüsnü Erkut’un babası Mehmet Erkut’a, Şehit Jan. Uzm. Çvş. Hasan Karadavut’un babası Beyler Karadavut’a, Şehit Piyade Söz. Er Gökhan Güllü’nün babası Şahin Güllü’ye ve Gazi Jan. Uzm. Onb. Metehan Doğru’ya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına Devlet Övünç Madalyası ve Beratları takdim edildi.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı tarafından verilen madalya ve beratlar için bir program düzenlendi. Programda konuşan Vali Ozan Balcı, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan adına şu an tüm Türkiye’de gazi ve şehitlerimiz için Devlet Övünç Madalyası ve Berat Tevdi törenleri düzenleniyor. Sizlerle burada olmaktan duyduğum mutluluğu belirtmek isterim. Şehitlerimiz, Gazilerimiz bizim baş tacımızdır. Bizi millet yapan en önemli özelliklerden biri bugün insanlarımız sokaklarda hür ve özgür bir şekilde dolaşabiliyorsa, çiftçi tarlasında sanayici fabrikasında yani iş yerinde güvenli bir şekilde çalışabiliyorsa bu imkan şehitlerimiz ve gazilerimizin canı pahasınadır. Ve ailelerinin fedakârlıkları sayesindedir. Bizim için gözünü kırpmadan hayatını feda eden çocuklarımız sadece sizlerin çocukları değil Türk milletinin çocuklarıdır. Elbette ateş düştüğü yeri yakar. Sizleri daha çok etkiler ama şunu bilmenizi isterim ki bu acı hepimizin, bu acı Türk milletinin acısıdır. Onlarda sizlerde bizim başımızın tacısınız." dedi.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]