• 0

12 Nisan 2019, 08:50 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Sosyal Destek Hızır Projesi Türkiye’ye Örnek Proje

Sosyal Destek Hızır Projesi Türkiye’ye Örnek Proje

Vali Dr. Ozan Balcı Valilik tarafından başlatılan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nce yürütülen Sosyal Destek Hızır Projesi’nin şefkat elçileri ile düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı Şehit Binbaşı Bozpınar Salonunda düzenlenen toplantıda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Özdemir’in sürdürülen çalışmalar hakkında verdiği bilgilerin ardından konuşan Vali Dr. Ozan Balcı,  projenin başarılı bir şekilde sürdürüldüğünü belirterek, yaptıkları kıymetli işten dolayı şefkat elçilerini tebrik etti. 


Projenin büyüyerek devam edeceğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, Sosyal Destek Hızır’ın sadece Tokat’ta değil, Türkiye’ye örnek olduğunu ifade etti. 

"Milletimizi Önemsiyoruz ve Ayağına Gidiyoruz"

Sosyal Destek Hızır’ın bir sosyal yardım olmadığının altını çizen Vali Dr. Ozan Balcı, “Proje sosyal yardım boyutunda vatandaşın işini kolaylaştırmak. Vatandaşın yüreğine dokunma projesi. Vatandaşımızın ayağına gidiyoruz. Giderken devlet büyüklerimizin selamını götürüyoruz. Devletin gerçek sahibi millet. Milletimizi önemsiyoruz ve milletimizin ayağına gidiyoruz.“ dedi. 

"Evde Bakım ve Evde Temizlik Hizmetleri de Başlayacak"

Vatandaşların derdiyle dertlenildiği proje kapsamında vatandaşların kamu hizmetlerine erişimini kolaylaştırmanın da amaçlandığını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, önümüzdeki günlerde proje çalışmaları çerçevesinde evde bakım ve evde temizlik hizmetlerine de başlanacağını belirtti. 

"Bir Kişinin Bile Yarasına Merhem Olmak Önemli"

Şefkat elçilerinin çok hayırlı ve anlamlı işler yaptığını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Bir kişinin bile yarasına merhem olabiliyorsak en güzel ibadet işte bu.” diye konuştu.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, projenin muhtarlara, okul müdürlerine, Cuma Hutbelerinde imamlar tarafından vatandaşlara duyurulması gerektiğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, iş takibinin iyi yapılmasını, ziyaretlerin belli periyotlarda tekrar edilmesini, aylık olarak çalışmaların raporlandırılmasını istedi.
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Vali, Projeler,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]