• 0

08 Nisan 2019, 08:09 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Ankara'daki Tokatlı STK'lar Tek Çatı Altında Toplanmalı'

'Ankara'daki Tokatlı STK'lar Tek Çatı Altında Toplanmalı'

Kısa adı BAŞTEK olan Başkent Tokatlılar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği olağan genel kurulu, Ankara'da yapıldı...

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Kısa adı BAŞTEK olan Başkent Tokatlılar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği olağan genel kurulu, Ankara'da gerçekleştirildi.


Genel kurula Ankara’daki Tokatlı STK’lardan Tokat Dernekler Federasyonu (TOKFED)’i temsilen genel başkan yardımcısı Adem Karaca,  Tokatlı Sanayici ve İş Adamları Derneği (TOSİAD )’ı temsilen önceki dönem genel başkanları; Sadık Saper, Abdulkadir Şahin ile Basın Yayından Sorumlu genel başkan yardımcısı Faik Kafalı ve genel başkan Cemal Kutlu, Film yapımcısı Erol Koçan,  RTÜK Üst Kurul Uzmanı Mahmut Demiryürek, Emekli büyükelçi Hulusi Kılıç ve Vali Amir Çiçek katıldı.

 

Ocak ayı içerisinde Ankara’da düzenlenen I. Zile Kültür ve Sanat Çalıştayı ile Tokatlı STK’ların ve Tokatlıların dikkatini çeken Prof. Dr. Yaşar Özgök ile ekip arkadaşlarının projeleri yeni bir heyecan yarattı. Dernek başkanı İbrahim Ocak,  görevini bu genel kurulla Prof. Dr. Yaşar Özgök’e devretti.

 

ORTAK GÖRÜŞ: “BİRLİKTE HAREKET EDELİM”

 

Divan başkanlığını Vali Amir Çiçek’in, katip üyeliklerini ise Mamut Demiryürek ve Cemal Kutlu’nun yaptığı BAŞTEK genel kurulunda; Yönetim kurulu asıl ve yedek üyeliklerine, Prof. Dr. Yaşar Özgök,   Prof. Dr. İbrahim Tüzer, Ayhan Özçelik, Hasan Hüseyin Koç, Mustafa Çaplar, Gürses Başaran, Ali Çalışgan, Sevim Aldemir, Firuze Meral, Sadık Saper, Faik Kafalı, Abdullah Baygül, Erol Koçan, Mustafa Göy seçildi.  Denetim kurulu asıl ve yedek üyeliklerine ise Av. Mustafa Ali Erdost, Derviş Özbilgin, Ahmet Yurdakul, Muammer Özdemir, Şevki Keskin, Adem Karaca getirildi. Disiplin kurulu asıl ve yedek üyeliklerine de Fatma Dinçer, Şanser Gündüz, Behiye Aldemir, Yeşim Yücel, Abdullah Küçükkuş, ve Metin Şahin seçildi.

 

Genel kurulda dilek ve temennilerde söz alanlar, “Ankara’daki Tokatlı STK’ların tek çatı altında birlikte çalışmasının daha iyi ve faydalı olacağı” görüşünü savundular.

 

Seçilen yönetim kurulunu temsilen söz alan Prof. Dr. Yaşar Özgök, İbrahim Ocak ve arkadaşları ile katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ederek, “Çıktığımız bu yolda Tokatlı yerel yönetici ve gurbetteki STK’larla hep birlikte çalışmak istiyoruz. Ama bu olmazsa da ekip çalışmamıza asla ara verilmeyeceğiz” dedi.


Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Baştek, Tokat, Ankara,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]