• 0

03 Nisan 2019, 08:38 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Mesaisine Şeyh-i Şirvani Hazretlerinin Türbesi'ne Dua İle Başladı

Mesaisine Şeyh-i Şirvani Hazretlerinin Türbesi'ne Dua İle Başladı

Tokatediye Başkanı Eyüp Eroğlu ikinci dönemin ilk gününde mesai arkadaşları tarafından karşılanarak görevine başladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Başkan Eroğlu mesaisinin ilk gününde sevenleri ve dostları ile birlikte Ali Paşa Camiinde sabah namazını kıldı. Sonrasında Tokat’ın manevi büyüklerinden Şeyh-i Şirvani Hazretlerinin Türbesi'ni ziyaret etti. Burada ülke ve şehir ile ilgili hayr duaları edildi.


Belediye Başkanlık Makamında basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Başkan Eroğlu, şunları söyledi:


"Dün itibariyle hem Türkiye’mizde hem de Tokat’ımız da yerel seçimleri icra ettik. Tokat’ta değerli hemşerilerimiz bizlere teveccühlerini gösterdiler. Ben her zaman söyledim, Tokat vefa şehridir, Tokat’ın insanları vefalıdır. Kendi için ter dökeni asla yalnız bırakmaz. Hamdolsun, tam da bu tecelli etti. Tokat halkı, onlarla olan güzel münasebetimizi ve yapmış olduğumuz o güzel hizmetlerin karşılığında bizleri yeniden bu göreve layık gördü. Tokat’ta her 2 kişiden birinin oyunu alarak bir 5 sene için daha yola revan olduk. Her zaman söylüyoruz biz emanetçiyiz, asıl sahibi sizlersiniz. Mühürde, yetkide sizin dedik. Tabi bizlerde sorumluluğumuzun farkındayız. Zira 5 yılda elde ettiğimiz tecrübeler, bir taraftan Tokat’ın ihtiyacı olan konular, bu şehre yapılması gereken eserler notlarımızda, hem de gönlümüzde yer alıyor.


Önümüzde ki birkaç haftayı siz değerli dostlarımızın tebriklerine ayırdıktan sonra, hemen hızlı bir şekilde tekrar sanki hiç seçim olmamış gibi bütün çalışmalarımıza büyük bir hız vereceğiz. Söz verdik yaptık ve söz verdik, yapacağız. Önemli ve güzel 71 projemiz ile Tokat’ımızı nakış nakış öreceğiz. Ve bunu birlikte yol yürüdüğümüz mesai arkadaşlarımız ile yapacağız. Biz Tokat’ın Belediye Başkanıyız, bugün şehrimizin %50’si bizi tercih etmişse; %50’de bize daha iyi çalış, daha güzel işler yap; biz de senle olabiliriz diye mesaj vermiştir. Şimdi, biz de o geriye kalan %50’lik kısmı oluşturan vatandaşlarımızın gönlünü nasıl kazanabiliriz diye de çalışacağız. Çünkü ben Tokat’ın, oy veren, vermeyen herkesin Belediye Başkanıyım. Hangi görüşte, mezhepte olursa olsun bütün halkımıza yine kucak açacağız. Hep birlikte Tokat olmaya devam edeceğiz. Tabi, sizlerde yoruldunuz. Seçim süreçleri yoğundur, talepler çok gelir. Hepinize çok teşekkür ediyorum, hepinizden Allah razı olsun. Bu süreci çok çok iyi atlattık. Çok soğuk bir havada seçim gerçekleştirdik, çok üşüdük ama değdi. Emeği geçen herkeste teşekkür ediyorum. Allah hepimizin yolunu açık etsin. Ve daha nice nice beraber yol yürümeyi de nasip etsin."


Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 2. Dönemin ilk mesaisine tebrik kabulleri ile devam etti.


Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Başkan, Eroğlu, Tokat,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]