• 0

13 Mart 2019, 05:52 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'ın Ovaları Türkiye'yi Besleyecek Büyüklükte

Tokat'ın Ovaları Türkiye'yi Besleyecek Büyüklükte

26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı'nda kaymakamlar, ilçe tarım müdürleri, banka müdürleri, üretici birlik başkanları, sivil toplum kuruluş başkanları, muhtarlar ve çiftçilerin katıldığı programda Tarım Tokat kapsamında yürütülecek olan bir dizi projenin tanıtımı yapıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat’ın 7 tane ovasıyla tarımının parlayan yıldızı olacağına dikkat çeken Vali Dr. Ozan Balcı, “Biz tarımı önemsiyoruz. Çiftçimizi zenginleştirmemiz lazım. Tokat’taki devlet yönetiminde tarım dostu olarak kabul ediyoruz. Başta İl Valisi olmak üzere, ilçe kaymakamları, tarım müdürleri bütün kamu kurum ve kuruluşları da çiftçinin dostu, çiftçinin yanında. Onların problemlerinin çözüm ortağıyız biz. Çünkü onlar üretim yapıyorlar. Tokat’ın 7 tane çok kıymetli ovası var bunlar değil Tokat’ı Türkiye’yi besler. Onun için tarımı çok önemsiyoruz. Tarım çiftçilerinin problemini biliyoruz, önemsiyoruz. Çözüm ortağı olmayıda canı gönülden istiyoruz. Bu zamana kadar da tarıma ilişkin çok güzel yatırımlar yapılmış. Gerek il tarım müdürlüğünün yaptığı faaliyetler gerek DOKAP’ın yaptığı, gerek tarımsal kırsal kalkınma müdürlüğünün, gerek özel idare, gerek üretici birlikleri, ziraat odaları tarımla uğraşan bütün yapı çok güzel hizmetler yapmış yapmaya da devam ediyor. Biz de yapmaya devam edeceğiz, bizim için önemli olan tuğla koyabilmek.” dedi.
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Tarım, Vali,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]