• 0

10 Mart 2019, 13:26 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'ta Yatırımcının Önündeki Engeller Kalkacak

Tokat'ta Yatırımcının Önündeki Engeller Kalkacak

2019 Yılı Milli İstihdam Seferberliği toplantısı yapıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği işbirliğinde yürütülecek olan, yeni istihdam teşviklerinin de yer aldığı '2019 Yılı Milli İstihdam Seferberliği' Tokat’ta başlatılıyor.
 
Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında İş-Kur İl Müdürü Bekir Fındık ve SGK İl Müdürü Turgut Pekdemir'in katıldığı toplantıda İstihdam Seferberliği faaliyetlerinin Tokat’taki yol haritası belirlendi.
 
Valilikte yapılan toplantıda teşvik paketi ile ilgili şehir genelinde yapılacak bilgilendirme yapılması kararlaştırıldı.
 
Ayrıca İŞKUR ve SGK personellerince teşvik paketi hakkında tüm işverenlerin bilgilendirileceği ziyaretlerin yapılması da planlandı.
 
Tokat’taki işverenlerin teşviklerden azami derecede faydalanmasının amaçlandığı toplantıda, Tokat’taki işsizlik rakamlarının en asgari düzeye indirilmesi için yoğun gayret gösterilmesinin hedeflendiği belirtildi.
 
Yapılacak faaliyetlere tam destek verdiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, 2019 Yılı Milli İstihdam Seferberliği’ni çok önemsediğini belirtti. Vali Dr. Ozan Balcı, devletin önemle üzerinde durduğu istihdam politikası olarak uygulanacak olan seferberlikle teşvikler ile yatırımcının önündeki engellerin kalkacağını sözlerine ekledi.
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, İstihdam, Yatırımcı,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]