• 0

06 Mart 2019, 07:21 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Fen Lisesi Öğrencilerine Vali Nasihati

Fen Lisesi Öğrencilerine Vali Nasihati

Tokat Milli Piyango İhya Balak Fen Lisesi'ni ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, öğrenci ve öğretmenlerle sohbet etti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Vali Dr. Ozan Balcı, Fen Lisesi öğretmenleri ile öğretmenler odasında bir araya gelerek bir süre sohbet etti. Eğitim camiasını ve öğretmenleri önemsediğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Öğretmenlik önemli bir meslek. Bizim görevimiz öğretmenlerin önünü açmak. Ahengi, birliği ve beraberliği sağlamak. Akademik başarı önemli ama öğrencilere sadece akademik başarı yetmez. Onların müzik,  spor ve edebiyatla uğraşmaları gerekir. Akademik başarının kitap okuma, spor ve müzikle desteklenmesi lazım. Yabancı dil önemli. Öğrencilerimizin en az üç dil öğrenmeleri lazım. Öncelikle güzel ahlaklı, karakterli, namuslu, vicdanlı çocuklar yetiştirmemiz lazım. Başarı bundan sonra zaten gelir. Çocuklara öncelikli kaliteli insan olmayı öğreteceğiz. Hedefimiz kaliteli, iyi insan. Milli ve manevi değerleriyle barışık, insanlara değer veren insanları kucaklayan, herkesin kıymetli olduğunu bilen çocuklar yetiştirmeliyiz. Başarı bundan sonra kendiliğinden gelir." dedi.

Öğrencilerle hayalleri, hedefleri, en son okudukları kitap, uğraştıkları spor, yabancı dil ve matematik dersleri ile ilgili sorular soran Vali Dr. Ozan Balcı, "Hayat mücadele edildikçe güzel. İnsanların büyük hedefleri olmalı. Ona ulaşmak için ara istasyonlar olmalı. Hepsinin zorlukları kolaylıkları var." diye konuştu.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]