• 0

05 Mart 2019, 08:16 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Orman Müdürlükleri Gelir Getirici Çalışmalara Önem Vermeli'

'Orman Müdürlükleri Gelir Getirici Çalışmalara Önem Vermeli'

Vali Dr. Ozan Balcı Orman İşletme Müdürleri ile bir araya geldi. Burada bir konuşma yapan Balcı, Orman işletme Müdürlüklerinin yaptığı çalışmaları önemsediğini belirterek, Müdürlüklerin rutinin dışına çıkarak gelir getirici çalışmalara önem vermesini istedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Valilik toplantı salonunda yapılan toplantıda  Tokat’ta İşletme Müdürlüklerinin ödenekle verilen 2019 yılında verilen program dışında; ağaçlandırma çalışmaları, özel ağaçlandırma faaliyetleri, gelir getirici tür çalışmaları, bal ormanı kurma, mesire yerleri faaliyetlerine ilişkin çalışmaları ve Tokat'a özgü yapılabilecek planlamalar ve çalışmalar görüşüldü.
 
Toplantıda ayrıca Tokat’ta şu ana kadar yapılan cevizle ilgili çalışmalar, yapılan çalışmaların son durumları, orman köylülerine ne gibi bir fayda sağladığı ve cevizle ilgili nerelerde, nasıl bir çalışma yapılabileceğine dair planlamanın yapıldığı anlatıldı. Vali Dr. Ozan Balcı Orman işletme Müdürlüklerinin yaptığı çalışmaları önemsediğini belirterek, Müdürlüklerin rutinin dışına çıkarak gelir getirici çalışmalara önem vermesini istedi. 
 
Toplantıya Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Gödekmerdan ve Tokat, Almus, Erbaa ve Niksar Orman işletme Müdürleri katıldı.
 
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Vali Balcı, Orman,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]