• 0

02 Mart 2019, 10:26 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'taki 'Özel Çocuklarımıza' 49 Koli Özel Eğitim Materyali

Tokat'taki 'Özel Çocuklarımıza' 49 Koli Özel Eğitim Materyali

'Özel Çocuklara Özel Materyaller' projesi kapsamında gönderilen, özel eğitim okullarına ve özel eğitim sınıflarının bulunduğu okullara dağıtılacak materyallerin bulunduğu tır, Tokat’ta geldi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen "Özel Çocuklara Özel Materyaller" projesi kapsamında gönderilen ve özel eğitim okullarına ve özel eğitim sınıflarının bulunduğu okullara dağıtılacak materyallerin bulunduğu tır, Tokat’ta geldi.

 

Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gelen tır, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Erarslan ile Materyal Dağıtım Komisyonu tarafından karşılandı.

 

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Erarslan konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce 2018 yılında özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilere yönelik materyal üretim çalışmaları projesinin başlatıldığını belirterek, şunları kaydetti:

 

“49 MATERYAL TESLİM ALDIK”

 

“Bu materyallerin, özel eğitim okullarında ve normal gelişim gösteren öğrencilerin eğitim gördüğü okullarımız bünyesinde açılan; hafif ve orta-ağır düzeyde zihinsel yetersizliği ve otizmi olan çocuklarımız için açılan özel eğitim sınıflarında eğitim alan özel çocuklarımız için üretilmiştir. İlimizde ‘özel çocuklara’ yönelik etkinlikler, çalışmalar yoğun bir şekilde devam etmektedir. Bu etkinliklere ve öğrencilerimizin eğitimine katkı sağlayacak olan 49 koli materyal teslim alınmış ve hemen dağıtımı yapılarak özel eğitim alan tüm öğrencilerimizin istifadesine sunulmuştur. Öğrencilerimizin öğrenme süreçlerinde en çok ihtiyaç duyduğu bu dünya standartlarındaki eğitim materyalleriyle okullarımız ve sınıflarımız daha da zenginleşmiş ve temel ihtiyaçları karşılanmıştır. Her şey çocuklarımız için. Tüm engelli öğrencilerimize, özel çocuklarımıza hayırlı olsun.”


01-03-2019
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Meb, Erarslan,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]