• 0

01 Mart 2019, 09:38 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'ta 3 Bine Yakın Öğrenci Diş Taramasından Geçirildi

Tokat'ta 3 Bine Yakın Öğrenci Diş Taramasından Geçirildi

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Eğitim İçin Sağlık Hareketi 'Parlayan Dişler Projesi' kapsamında muayene ve tedavisi yapılan Melik Ahmet Gazi İlkokulu öğrencileri ile Tokat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde bir araya geldi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İl Mili Eğitim Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğü arasında yapılan protokol ile okul müdürleri ve öğretmenlerin sahiplendiği, Milli Eğitim camiasının yüreklendirdiği ve diş hekimlerinin yürüttüğü proje ile 58 okulda 2.900 öğrenci diş sağlığı taramasından geçti.

Projenin diş taramalarını bir adım öteye taşımak sureti ile direkt tedavi uygulaması ile son derece hayırlı bir iş olarak devam ettiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı,  bir taraftan tedavi bir taraftan da çocuklara önleyici sağlık hizmeti sunulduğunu ve bu uygulamanın daha sonra oluşabilecek birçok hastalığın önüne geçme noktasında son derece önemli ve üzerinde durulması gereken bir husus olduğunu söyledi.

Vali Ozan Balcı, "Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda taramalar yapılıyor. Proje ile birlikte ailelerde de duyarlılık meydana getirdik. Bizim projelerimizi farklı kılan bu. Yani taramalar yarım kalmıyor. Çocuklar ağız diş sağlığı merkezine geliyorlar. Bunun için 15’e yakın diş hekimi sadece çocukların tedavileri ile uğraşıyorlar. Çocuklarımızı seviyoruz biz. Onların sadece akademik başarılarıyla ilgilenmiyoruz. Onların bedeni, sağlığı, fiziksel gelişimi hatta bir dişi bile bizim için önemlidir. Bir dişinin bile vaktinden önce çekilmesine gönlümüz razı değildir. Devletimizin imkanları yüksek. Tokat merkezde 97 tane diş hekimimiz var. 57 tane ünitemiz var. Bu devlerimizin, milletimizin zenginliğidir. Bunları daha etkin olarak kullanmak istiyoruz biz. Bunu da önemsiyorum. Şuana kadar 2 bin 900’e yakın çocuğumuz buraya tedavi olmaya geldi. Dolgusundan kanal tedavisine kadar dişlerin gerektirdiği bir sürü tedaviyi de yapmaktalar. Çocukların ağız ve diş sağlığını koruyorlar. Çok anlamlı bir çaba." dedi.

Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]