• 0

27 Şubat 2019, 08:00 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Vali Balcı'dan Olgunlaşma Enstitisü'ne Her Alanda Destek Sözü

Vali Balcı'dan Olgunlaşma Enstitisü'ne Her Alanda Destek Sözü

Vali Dr. Ozan Balcı, Olgunlaşma Enstitüsü Müdürlüğünden çalışmaları ile ilgili brifing aldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Valilik toplantı salonunda gerçekleşen sunumda Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Filiz Vanlıoğlu, enstitünün fiziki durumu, personel durumu, enstitüde yapılan projeler, enstitünün faaliyet alanı, atölye ve özel bölümlerle ilgili bilgi verdi.

 

Enstitü Müdürü Filiz Vanlıoğlu, Olgunlaşma Enstitülerinin kültürel değerleri özellikle geleneksel el sanatlarını ve giyim kültürünü araştıran, asıllarını koruyarak yeni ürünler hazırlayan arşivleyen ve gelecek kuşaklara aktaran, ulusal ve uluslararası alanlarda tanıtılmasını sağlayan, teknolojik gelişmelere paralel olarak sektörde yer alacak nitelikli elemanlar yetiştiren, eğitim ve öğretimin yanı sıra; araştırma tanıtım pazarlama, tasarım ve üretim süreçlerinin tümünü gerçekleştiren yaygın eğitim kurumları olduğunu söyledi.

 

Vali Dr. Ozan Balcı da yaptığı açıklamada, Tokat’ın el sanatlarını araştıran, özelliklerini bozmadan geliştiren ve üretim yoluyla gelecek kuşaklara aktaran, yöremizin kültürel değerlerine ait olan giyim, yöresel yiyecekler, unutulmaya yüz tutmuş sanatları araştıran, yaşatan ve gelecek kuşaklara aktaran Tokat Olgunlaşma Enstitüsünün çalışmalarını önemli ve değerli bulduğunu söyledi.

 

Yiyecek ve müzik bölümlerinin açılmasını isteyen Vali Dr. Ozan Balcı Tokat’ın yöresel yemeklerinin ortaya çıkarılmasını, otantik olarak turizme katkı sağlayacak tarihe mal olacak şekilde markalaşma çalışması yapılmasını istedi. Vali Dr. Ozan Balcı, Olgunlaşma Enstitüsünün tanıtılması için çalışmalar yapılması gerektiğini belirterek bunun için okullara gidilebileceğini ve yine her okuldan ekipler getirilebileceğini kaydetti. Olgunlaşma enstitüsünde görev yapan idarecilere ve eğiticilere emekleri ve gayretleri nedeniyle teşekkür eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat’ın kültürüne, turizmine, sanatına, yarınlarına anlamlı ve önemli katkı sağlayacaksınız, sizlere her alanda destek vereceğiz. Yeni kurulmanıza rağmen gayet güzel çalışmalar yapıyorsunuz, başarılar diliyorum.” dedi.
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Vali Balcı, Turizm,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]