• 0

21 Şubat 2019, 07:54 - Anasayfa // İLÇE Haberi yazdır

Pazar İlçesindeki Tarihi Hükümet Konağı Kütüphane Oluyor

Pazar İlçesindeki Tarihi Hükümet Konağı Kütüphane Oluyor

Vali Dr. Ozan Balcı, Pazar ilçesindeki eski Hükümet Konağı olarak kullanılan tarihi binanın yapılacak proje ile restorasyon çalışmalarının ardından çocuk kütüphanesi ve halk kütüphanesi olarak hizmet vereceğini söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Pazar ilçesinde bulunan tarihi hükümet konağının halk kütüphanesi ve çocuk kütüphanesi olarak değerlendirilmesi amacıyla yürütülen proje çalışmaları Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında yapılan toplantı ile başladı.

 

OKA Tokat Yatırım Destek Ofisinde düzenlenen toplantıda Vali Dr. Ozan Balcı, Pazar ilçesinde eski Hükümet Konağı olarak kullanılan tarihi bina ile ilgili yapılacak proje çalışmaları görüş alış verişinde bulundu.

 

Vali Dr. Ozan Balcı, İlçede uzun yıllar Pazar Hükümet Konağı olarak hizmet veren tarihi binanın restore edilerek yöre halkının faydalanacağı şekilde değerlendirilmesi için proje yapılmasını isteyerek, bunun için gerekli desteği vereceğini kaydetti.

 

Sivil mimari açısından önemli olan tarihi ahşap binanın atıl durumda olduğu ifade edilen toplantıda Vali Dr. Ozan Balcı, yapılacak proje ile başlanacak restorasyon çalışmalarının ardından binanın çocuk kütüphanesi ve halk kütüphanesi olarak hizmet vereceğini açıkladı.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İLÇE Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]