• 0

12 Şubat 2019, 08:04 - Anasayfa // İLÇE Haberi yazdır

Vali Balcı Artova, Yeşilyurt ve Sulusaray'ı Ziyaret Etti

Vali Balcı Artova, Yeşilyurt ve Sulusaray'ı Ziyaret Etti

Vali Dr. Ozan Balcı, ilçe ziyaretleri kapsamında Artova, Yeşilyurt ve Sulusaray'ı ziyaret ederek vatandaşlarla buluştu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Vali Dr. Ozan Balcı, ilçe ziyaretleri kapsamında Artova, Yeşilyurt ve Sulusaray'ı ziyaret etti. İlk ziyaretini Artova'ya gerçekleştiren Balcı, Kaymakam Mustafa Karali ve Belediye Başkanı Lütvü Yalçın’ı makamlarında ziyaret etti, ilçe esnafları ile de sohbet ederek vatandaşların sorunlarını dinledi.

 

Vali Ozan Balcı, ilçede faaliyet gösteren Bıçakçılar Un Fabrikasında bulunan traktör müzesini de inceleyerek bilgi aldı. Fabrika sahibi Ahmet ve Ali Bıçakçı kardeşlerin 39 yıl önce vefat eden babalarının kullandığı 7 farklı traktörü 10 yıl süren çalışmanın ardından bulup satın almasıyla başlayan traktör müzesi çalışmalarında iki kardeşin zamanla bunlara 40 farklı model daha ekleyerek fabrikalarının önünü traktör müzesine çevirdiği anlattı. Bıçakçı, en eskisi 1941 model olan yaklaşık 50 nostaljik traktör ile tarım alanında kullanılan tarihi değirmen ve su pompaları da fabrikanın bahçesinde sergilendiğini kaydetti.

 

Vali Dr. Ozan Balcı daha sonra Hazır Beton Santrallerinde TSE standartlarına uygun hazır beton üretimi yapan ADOÇİM Çimento Fabrikasını da ziyaret ederek Fabrika Müdürü Mesrur Büyükaşık’tan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Yatırımcıları önemsediğini ve desteklediğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, ADOÇİM Çimento Fabrikasının ilçe ekonomisine sağladığı katkılar nedeniyle teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar ve kolaylıklar diledi.

 

Artova ziyaretinin ardından Yeşilyurt ilçesinde programına devam eden Vali Dr. Ozan Balcı, Yeşilyurt Kaymakamı Muhammed Sait Baytok, Belediye Başkanı Kazım Misafir’i ziyaret ederek ilçenin sorunlarını dinledi. İlçedeki şehit ailelerini de ziyaret eden Balcı, daha sonra esnaflarla sohbet etti.

 

Artova ve Yeşilyurt temaslarından sonra Sulusaray’a geçen Vali Ozan Balcı, Sulusaray Kaymakamı Ahmet Vezir Baycar ve Belediye Başkanı Halil Demirkol’u makamlarında ziyaret etti. Şehit aileleri ve esnaf ziyaretlerinin ardından Sulusaray kaplıcalarını inceleyen Balcı, ziyaretler sırasında karşılaştığı vatandaşlarla da selamlaşarak bir süre sohbet etti.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İLÇE Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]