• 0

09 Şubat 2019, 07:22 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

İşçilerin Yüzü Maaş Zammıyla Güldü

İşçilerin Yüzü Maaş Zammıyla Güldü

İl Özel İdaresi-Tokat Yazması Turizm ve Otelcilik A.Ş. Yönetim kurulu Başkanı Vali Dr.Ozan Balcı ve Yol-iş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar arasında 158 işçinin ekonomik ve sosyal haklarını düzenleyen Toplu İş Sözleşmesi törenle imzalandı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İl Özel İdaresinde yapılan sözleşme imza töreninde konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, İl Özel İdaresinde görev yapan 158 işçinin ekonomik ve sosyal hakları ile ilgili yapılan yeni düzenleme ile işçilere güzel bir imkân sağlandığını bildirdi. Vali Dr. Ozan Balcı, ortalama yüzde 50 artış ile 2 bin lira alan operatörün 3 bin 120 lira,  bin 900 lira alan şoförün 3 bin 50 lira, bin 900 lira alan ustanın 3 bin, bin 754 lira alan düz işçinin 2 bin 735 lira alacağını söyledi.

 

Aile yardımı, tazminat, mesailer ve 5+5 yevmiye ile işçilerin iyi bir sosyal seviyeye getirildiğini belirten Balcı, “Sizlere değer vermek, sizlerin daha iyi ekonomik koşullarda yaşamasını sağlamak bizim görevimiz. Sunduğumuz bir lütuf değil. Hukukun müsaade ettiği üst sınırları işçilerimizin lehine kullanmaktan ben ve ekip arkadaşlarım son derece mutluyuz. Biz bir ekibiz. Biz sizin karşı tarafınız değiliz. Hep beraber düşünüyoruz. Sendikasından, İl Genel Meclis Başkanı ve üyelerine, il özel idaresinin yöneticilerinden çalışanlarına kadar işçilerimize daha iyi şartları nasıl sunarız onu düşünüyoruz. Güzel şeyler de sunduk. Yaklaşık 160’a yakın 29’a yakın güvenlik görevlimizin imkânlarını baya arttırdık. İmkânlarımızı da zorladık. Helal olsun. Gönül ister ki daha çok verelim. İnşallah ileriki dönemlerde daha da çok arttıracağız. Bundan da büyük mutluluk duyarız. Bizim işçilerimiz çevre illerden Amasya, Sivas ve Çorum’dan daha az alıyordu. Şimdi hepsinin üstüne çıktı. Sizin işinizi kolaylaştırmak ve gelir durumunuzun artmasından dolayı devletim ve milletim adına gurur duydum” dedi.

 

İşçiler tarafından büyük bir sevinçle karşılan Toplu İş Sözleşmenin imzaları alkışlar eşliğinde atıldı.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]