• 0

07 Şubat 2019, 08:08 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Vali Balcı 'Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın' Etkinliğine Öncü Oldu

Vali Balcı 'Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın' Etkinliğine Öncü Oldu

Vali Dr. Ozan Balcı, İçişleri Bakanlığı tarafından, 81 ilde eş zamanlı olarak trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacı ile "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganıyla başlatılan etkinliğe katıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Gaziosmanpaşa Bulvarında İl Emniyet Müdürü Göksal Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan, öğrenciler, vatandaşlar ve trafik ekiplerinin katıldığı eylemde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, vatandaşların yolun karşısına geçerken dikkatsizlik ve basit kazalarda yaralanmaları, hayatını kaybetmeleri gibi olayların önüne geçmek için uygulamalara ağırlık verilmeye devam edileceğini bildirdi.

 

Vali Dr. Ozan Balcı, 2019 yılının İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu’nun öncülüğü ve Emniyet Genel Müdürlüğünün organizesi ile 'Yaya Öncelikli Trafik' yılı ilan edildiğini belirterek, genel sloganımızda “Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın.” Buradaki temel felsefe insanı merkeze koymak, insan odaklı düşünmek, insanın yüreğine dokunmak. İnsanımızı önemsiyoruz. Her insan ayrı bir değer, her biri ayrı kıymetli. Onların parmaklarının bile kanamasını istemiyoruz. Onlar bizim canımız ciğerimiz. Bir insanımızın bile trafikten dolayı mağdur olmasını istemiyoruz. Bu projenin ana gayesi bu.“ dedi.

 

Son yıllarda duble yolların yapılması, ülkenin zenginleşmesi, trafik bilincinin artmasıyla beraber yayaların bilincinin de daha çok arttığına dikkat çeken Vali Dr. Ozan Balcı, şunları söyledi:

 

“Bilincin artmasıyla beraber, insanımız daha az yaralanıyor, daha az hayatını kaybediyor. Fakat problem tamamen de çözüldü denemez. Yine çeşitli sebeplerden, dikkatsizlikten, sürücü hatalarından dolayı trafik kazalarında insanlarımız yaralanabiliyor, ölebiliyor, maddi hasar meydana gelebiliyor. Biz hem ülkemizin kaynaklarına sahip çıkmak, maddi kaynaklarının zayi olmasını engellemek istiyoruz, hem de canımız ciğerimiz insanlarımızın zarara girmesini istemiyoruz. Onların trafik kazalarında basit dikkatsizliklerden dolayı yaralanmalarına, hayatlarını kaybetmelerine gönlümüz razı değil. Bu yüzden İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun liderliğinde Emniyet Genel Müdürlüğümüz bütün Türkiye’de Valilikler, tüm kamu kurum ve kuruluşları bu sene yaya öncelikli trafik yılı konsepti adı altında ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’’ sloganıyla eylem yapıyoruz. Bugün Tokat ilimizde yaklaşık 52 noktada,  17 emniyet ekibimiz,  112 personelle de bu eylemi gerçekleştiriyoruz. Buradan tüm Tokatlı hemşerilerimize de bu senenin “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” olduğunu ilan ediyoruz. Öncelik yayanın. Tüm sürücülere de şunu belirtmek istiyorum trafikte öncelik yayanın. Bu bizim kültürümüzde de var, tabiatımızda da var. Zaten bunu da ziyadesiyle yapıyorlar. Tokatlı hemşerilerimizin trafik kurallarına uyduğunu da görüyorum. Bunu da memnuniyetle karşılıyorum. Örneğin emniyet kemeri bağlama konusunda Türkiye’nin sayılı illerinden biriyiz. Bu konuda gerekli hassasiyeti gösterdi vatandaşlarımız. Vatandaşlarımız iyinin, güzelin, doğrunun ne olduğunu biliyorlar. Bu eylemi burada bugün hep beraber yapacağız. Temennimiz, isteğimiz hiçbir insanımızın, ne yaralanması, ne de hayatını kaybetmesi. Buna gönlümüz razı değil. Aynı zamanda da ülke servetinin zayi olmasını istemiyoruz. Bizde devlet olarak, devletimizin kurumları olarak İçişleri Bakanlığımızın başlattığı bu projeye destek veriyoruz. Yıl boyunca da bu etkinliğe destek vereceğiz. İnşallah hayırlı uğurlu olur.”

 

Vali Balcı, sürücülere broşür dağıtarak yaya geçitleri konusunda uyarılarda bulundu. Yaya geçidini kullanarak yolun karşısına geçen Vali Dr. Ozan Balcı ve beraberindekileri izleyen vatandaşlar ve öğrenciler şoförleri alkışladı. Öğrencilere eylem sonrasında kırmızı düdük dağıtıldı.
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Vali, Balcı,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]