• 0

07 Şubat 2019, 08:04 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Belediye Olarak Her Zaman Gençlerin Yanında Olduk'

'Belediye Olarak Her Zaman Gençlerin Yanında Olduk'

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu gençlerle buluştu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, gençlerle buluşma kapsamında Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinde öğrenim gören gençlerle bir araya geldi. Başkan Eroğlu gençlerin sorun ve isteklerini dinledi. Gençleri anlamayan hiçbir toplumun ve idarecinin geleceği inşa etmesinin mümkün olmadığını belirten Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Bu şehrin geleceğini inşa etmek istiyorsak, bu şehrin değerlerini, tarihi bağlarını nesilden nesile aktaracaksak, öncelikle gençleri anlayıp, gençlerimizle birlikte yürüme kararında olmalıyız. Bu sebeple, gerek üniversitede okuyan özellikle Tokat dışından gelmiş gençlerimizin sorunları ve taleplerini baş tacı ediyor ve çözüm için ne gerekirse yapıyoruz." dedi.

 

Başkan Eroğlu, görev yaptığı yaklaşık 5 yıllık süre içerisinde her ortamda gençleri dinleyip, onlarla birlikte ortak karar alma mekanizmalarını açık tuttuğunu söyledi. Gençlerin her türlü faaliyetlerinde vakit ayırarak yer almaya çalıştığını ifade eden Eroğlu, "Özellikle liseden üniversiteye her kesimden öğrencilerle istişarelerde bulunarak, onların fikirlerini, şehre dair düşüncelerini dinledik." diye konuştu. Gençlerin Türkiye’nin geleceği olduğunu ve bu bilinçle şehri yönettiklerini söyleyen Eroğlu, şunları kaydetti:

 

"Geleceğe dair planlarımızda gençler daima bu işlerin merkezinde yer almaktadır. Ülkemiz genç nüfusu ile çevresindeki ülkelere göre çok şanslı. Öncelikle gençlerimizi iyi yetiştirme ve donanımlı hale getirmenin gayretindeyiz. AK Parti gençlere 18 yaşında seçilme hakkını getirerek, gençlere ne kadar güvendiğini göstermiştir. Partimiz yönetimin her kademesinde gençlere verdiği değeri onlara yetki vererek gösteriyor. Bizler 21 yaşında İstanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmet’in torunlarıyız. Onun döktürdüğü toplar bugün mühendislik zekası ile hala hayranlıkla sorgulanıyor. Tokat’ta her zaman Belediye olarak gençlerin yanında olduk. Onlarla yol yürüdük. Gelecek dönemde Belediye Meclisinde gençlerle birlikte bu şehrin geleceğine yön vereceğiz.

 

Bugün Belediye Gençlik Meclisi pırıl pırıl gençleri ile bu şehrin geleceğine dair fikir üretiyor, proje üretiyor. Onlarla birlikte yol yürümekten büyük keyif alıyoruz. Belediye Gençlik Meclisimizde 7 inşaat mühendisi, 5 mimar, 2 elektrik mühendisi, 2 makine mühendisi, 1 endüstri mühendisi, 2 veteriner, 1 avukat, 1 eczacı, 1 çevre mühendisi, 1 peyzaj mimarı, 10 müteahhit ve 10 üniversite öğrencisi yer almaktadır. Gençlik Meclisi toplantılarında zaman zaman bizler de bulunarak, onların ürettiği fikirleri dinleyerek, şehirle ilgili yapılacak işlerde onların bakış açısını da önemsiyoruz. Yine ürettikleri birçok projede yer alarak gençlerimizin sosyal projelerine destek veriyoruz.

 

Gençlerimizin sanat, kültür, spor, turizm ve iş ortamına hazırlanmasının bilinci ile şehrimizde bu alanlarda yatırımlarla onların önünü açıyoruz. Ülkesine, şehrine sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini önemsiyor, kültür ve sanat faaliyetlerinde gençlerimize yatırım yapıyoruz. Belediye Gençlik Merkezinde tiyatro faaliyetleri kapsamında Tokat Şehir Tiyatrosunu bu düşüncelerle gençlerimizin hizmetine sunduk.

 

Gerçek şu ki, bu şehir aynı zamanda üniversite şehri olarak bilinmelidir. 30 bin öğrencimiz, bu şehirde hayatını sürdürüyor. Gençler, gerçekten sizi anlıyorum. Kuşaklar arası fark, her nesil için olmuştur. Dünler bugünlerle, bugünlerde yarınlarla kıyası mümkün değildir. Her zamanın kendine özgü bir ruhu, güzelliği vardır. Önemli olan, kuşaklar arası uçurumun olmamasıdır. Bugünün gençlerini, başkalarının aksine daha birikimli, ülke ve dünya olaylarına daha duyarlı ve toplumsal konularda son derece ilgili görüyorum. O sebeple, gençlerimizin her türlü etkinlik içerisinde bulunup enerjilerini rahatlıkla sarf etmeleri için Gençlik Merkezini, spor komplekslerini ve belediye bünyesinde gençlik meclislerini oluşturduk, hayata geçirdik. Bütün bunlar, bu şehirde yoktu. Sizlerle zaman zaman bir araya gelerek, taleplerinizi dinleyip, hayata geçirdik. Gençlere yönelik yaptığımız yatırım ve hizmetleri yeterli görmüyorum. Tamam, dün bunların hiçbirisi yoktu. Sizlerle her görüşmemizde, aynı zamanda neler yapabileceğimizin cevabını da alıyoruz.

 

Bu şehirde hep birlikte nasıl mutlu oluruz, bu şehri daha nasıl geliştiririz, gençlerimizin delikanlı enerjilerini nasıl toplumsal faydaya dönüştürürüz, işte bunun derdindeyiz. Mesela, üniversite de çeşitli buluşlara imza atacak mucit gençlerimizin önünü açmak istiyoruz. Farkındalık anlamında, toplumumuzun çeşitli katmanlarındaki sorunların çözümünde gençlerimizle birlikte çözüm üretmek istiyoruz. Tiyatro, müzik, edebiyat gibi sanatsal faaliyetlerde, yetenekli gençlerimizin kendi aralarında kuracakları gruplarla ortaya bir eser, bir etkinlik koymalarını bekliyoruz. Başta Çanakkale olmak üzere, ülkemizin çeşitli merkezlerine Tokat Kültür Katarı adıyla geziler programlamak istiyoruz. Bütün bunları, gençlerimizle el ve gönül birliğiyle yapacağız, bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.”
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Başkan, Eroğlu,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]