• 0

07 Şubat 2019, 07:56 - Anasayfa // HÜSEYİN ALPAY Haberi yazdır

'DSP Yerli Bir Sol Parti Olmaktan Çıkarıldı, Millilikten Uzaklaştırıldı'

'DSP Yerli Bir Sol Parti Olmaktan Çıkarıldı, Millilikten Uzaklaştırıldı'

Demokratik Sol Parti Tokat Eski İl Başkanı ve Genel Başkan Adayı gazeteci-yazar Hüseyin Alpay, HDP eski milletvekili Celal Doğan’ın Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak DSP’den gösterilmesine tepki gösterdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Demokratik Sol Parti Tokat Eski İl Başkanı ve Genel Başkan Adayı gazeteci-yazar Hüseyin Alpay, HDP eski milletvekili Celal Doğan’ın Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak DSP’den gösterilmesini kınadıklarını belirterek, “DSP yerli bir sol parti olarak milli değerleri özümsemiş kişilerin sempati duyduğu bir partidir ve bu değerlere bağlı kalanlar tarafından yönetilmediği içindir ki bugün HDPKK’nın kuyruğuna takılmıştır.” dedi.

Alpay açıklamasında şu görüşleri savundu:

 

“DSP; PKK, FETÖ VE CHP RANTÇILARI İÇİN YEDEK PARTİ HALİNE GETİRİLDİ”

 

“Demokratik Sol Parti kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin üniter devlet yapısının korunmasını, halkın değerlerine saygıyı ve her türlü bölücülüğe kesin çizgilerle tavır koymayı kendisine şiar edinen bir parti olarak bugünlere geldi. DSP’yi bugün yöneten dar kadroların bilmediği gerçek işte budur: DSP yerli bir sol parti olarak milli değerleri özümsemiş kişilerin sempati duyduğu bir partidir ve bu değerlere bağlı kalanlar tarafından yönetilmediği içindir ki bugün HDPKK’nın kuyruğuna takılmıştır. Demokratik Sol Parti’yi PKK, FETÖ ve CHP rantçıları için yedek parti haline getirenler tarih önünde hesap vereceklerdir. PKK elebaşı terörist Abdullah Öcalan'ı getiren Ecevit'in partisinden, Öcalancıları aday gösteren parti haline gelen DSP artık umut olmaktan çıkmış, bölücülerin etkisi altına girmiştir.

 

Bugün Türkiye’nin yeni bir siyaset anlayışı ile birleştirici ve bütünleştirici argümanlarla halka umut vaat edecek politikalara ihtiyacı vardır; 15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişiminden sonra ülkemizin ihtiyacı ve geleceğe güvenle bakması doğrultusunda şekillenen yeni siyaseti anlamayanların, FETÖ terör örgütünün tehlikesini kavrayamayanların ve bunun yanı sıra bölücü örgütün sivil uzantısı partinin elamanlarından medet umanların yönettiği bir partinin Türkiye’ye verebileceği hiçbir şey yoktur.

 

Mustafa Bülent Ecevit’in kurduğu ve 3 kez iktidar yaptığı partiden eser kalmamış; parti, genel başkan ve yanındaki 3-4 kişinin ofisi olarak kullanılmaya başlanmıştır. DSP’nin bugünkü yönetimiyle Türkiye’ye verebileceği hiçbir şey yoktur. Olmayan teşkilatları, kâğıt üzerinde kurulan örgütleriyle CHP’nin yedeği haline getirilen DSP, politika üretmekten uzak ve hiçbir mazerete sığmayacak ölçüde başarısız bir yönetimle sonu belli olan hazin bir akıbete doğru hızla sürüklenmektedir.

 

DSP’yi yerli bir sol parti olmaktan çıkarmış, temelinde yer alan milli değerleri ayaklar altına almış parti yönetimi, partiyi HDPKK’ya teslim etmiştir.

 

“BU GELİŞMELERİ İÇİMİZE SİNDİREMİYORUZ”

 

Partinin her kademesinde görev almış, 15 yıl boyunca il başkanlığı görevini sürdürmüş, 2009’da Eskişehir ve Ordu’dan sonra en başarılı sonucu almış Tokat’ta, 6 belediye başkanlığı, 2014’te parti ülke genelinde sıfır çekmişken 3 belediye başkanlığı kazanarak partisine hizmet etmiş ve bu emeklerim dolayısıyla tabanın isteği doğrultusunda genel başkan adaylığı yarışına girmiş bir kardeşiniz olarak, yaşadığımız bu gelişmeleri içime sindiremediğimi bilmenizi isterim.

 

Var olan DSP teşkilatlarının Önder Aksakal’a seslenerek, ‘Burası Ecevit’e ve DSP’ye meydan okuma yeri değildir, burası Kıbrıs Fatihi’nin, Amerikan emperyalizminin korkulu rüyası Ecevit’in partisidir. Lütfen bu beyefendiye haddini bildirin!’ demelerini beklediğimi ifade etmek istiyorum.”
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer HÜSEYİN ALPAY Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]