• 0

06 Şubat 2019, 08:38 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Tokat'a Özgü Yemekler de Tanıtılmalı'

'Tokat'a Özgü Yemekler de Tanıtılmalı'

Vali Dr. Ozan Balcı, Kültür Turizm Tokat Projesi çalışmalarını başlattı. Burada bir konuşma yapan Vali Balcı, Tokat’ın tarih ve kültürel değerlerinin yanında yemeklerinin de ön plana çıkarılmasını istedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Valilik Toplantı salonunda Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında yapılan toplantıda İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanan ilimizin tarih, kültür, doğa, el sanatları, yöresel ürünleri ve yemeklerinin yer aldığı slayt sunularak, Kültür Turizm Tokat’ın işleyiş süreci ile ilgili değerlendirmeler yapıldı.

 

Tokat’ın tanıtımına katkı sağlayacak olan Kültür Turizm Tokat Projesi ile Tokat; tarihi, kültürü, doğası, el sanatları, yöresel ürünleri ve yemekleri ile tanıtılacak. Halka ve özellikle çocuklara Tokat’ın tanıtılmasının amaçlandığı proje kapsamında Tokat’ın kültür ve turizmine yönelik değerler temalarla işlenecek.

 

Çocukların tarihi ve kültürel yerleri tanıması açısından merkez ve ilçelerde yer alan eserlerin konu alındığı bilgisayar oyunu geliştirilmesini isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, proje ile kentin zenginliklerinin önce Tokat, sonra Türkiye ve daha sonra da Dünyaya tanıtılmasının hedeflendiğini ifade etti.

 

Tokat’ın ilçeleri ile bir bütün olarak tanıtılacağı proje ile ilk olarak şehirdeki 7 adet müzenin çocuklara gezdirilmesi gerektiğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, il ve ilçelerde bulunan bütün eserlerin tişört ve şapkalara bastırılırken, boyama kitapları ve legolarla da tarihi ve kültürel yerlerin işlenmesini istedi. 

 

Ballıca Mağarası, milli parkları, Topçam Yaylası, Sebastapolis Antik Kent gibi yerlerin tanıtılması için çalışmaların yapılacağı proje kapsamında, Tokat’ın tarih ve kültürel değerlerinin yanında yemeklerinin de ön plana çıkarılmasını isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, proje çalışmalarının geliştirilerek devam etmesini, proje üzerine emek harcanmasını istedi.
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Tarih, Yemek,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]