• 0

06 Şubat 2019, 08:32 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Çalışmalarınızı Sanatçı İnceliğiyle Uygulayın'

'Çalışmalarınızı Sanatçı İnceliğiyle Uygulayın'

Valilik koordinesinde başlatılan ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından yürütülen "Sosyal Destek Tokat" kapsamında düzenlenen Şefkat Elçileri Değerlendirme Toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı'nın katılımları ile gerçekleştirildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı Şehit Binbaşı Bozpınar toplantı salonunda düzenlenen toplantıda Sosyal Destek Tokat’ın şefkat elçileri ile bir araya gelen Vali Dr. Ozan Balcı, proje çalışmalarının çok iyi yürüdüğünü belirterek, emek verenlere teşekkür etti. Şefkat elçilerinin yaptığı işi çok önemsediğini ve anlamlı bulduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “İlimizdeki yetimlerin, öksüzlerin, engellilerin, fakirin, fukaranın, garibin, gurebanın bir anlamda hamisi olmuş oluyorsunuz. Kimsesiz yaşlılara, kimsesiz dul kadınlara sizlerin kanalı ile ulaşmış oluyoruz.” dedi.

 

Sosyal Destek Tokat ile çok hayırlı bir iş yapıldığının altını çizen Vali Dr. Ozan Balcı, “Bir yetimin, bir garibanın, bir kimsesizin kimsesi olabilmek gözyaşını silebilmek, acısını dindirebilmek, yarasına merhem olmak güzel bir şey. Allah her kuluna bu güzel işleri yapmayı nasip etmiyor. Bu yüzden sizleri önemsiyorum. Çalışmalarınızı önemsiyorum ve takdirle karşılıyorum. Çok mutlu olduğumu da ifade etmek istiyorum. Gayet de güzel gidiyorsunuz.” diye konuştu.

 

Devletin tüm imkanlarını kullanarak insanların dertlerine derman, sorunlarına çözüm olma çalışıldığını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Bu konuda da siz sahadaki en önemli aktörlerimizsiniz. Bizim elimiz, ayağımız, gözümüz, kulağımızsınız. Çalışmamız başarılı bir şekilde devam ediyor. İnşallah Türkiye’ye örnek olacak bir iş yapıyorsunuz.” ifadelerini kullandı. 

 

Sosyal Destek Tokat’ın gönüle dokunmak, ruha dokunmak olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, şunları kaydetti:

 

“Amacımız insanların gönlüne dokunmak. Samimi, yürekten, masum ve saf olarak yüreklere dokunacağız. Bu çalışma ile yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımızın ayağına gitmiş oluyoruz. Devlet olarak onları önemsediğimizi hissettiriyoruz. Yürekten cümlelerle hayatını, yaşamını paylaşmış oluyoruz. Kazanları kaynıyor mu sobaları yanıyor mu bunu öğrenmiş oluyoruz. Onların kamu hizmetlerine erişimlerini kolaylaştırıyoruz. Devletimizin sahadaki eli, ayağı, gözü, kulağısınız; aktörlerisiniz. Evinin temizleyemeyen kimsesiz yaşlının evinin temizlenmesi, sıcak yemeği olmayan bir garibin evine yemek götürülmesi, kamu kurumlarında işini halledemeyen çaresizin işinin halledilmesi, musluğu, lambası değişecek kimsesiz dul kadının işinin halledilmesi bizim için önemli. Bunları tespit edeceksiniz. İnsanların yüreklerine dokunacaksınız. Gönül gerektiren, gönüllü kamu hizmeti bu. İşi sevmeniz lazım. Bu bir görevin dışında hayır duası almaktır. Bir yetimin derdiyle dertlenmek, öksüzün problemini halletmek, kimsesiz yaşlının işini halletmek, engellinin problemini çözmek çok önemli. Çalışmalarınızı sanatçı inceliği ile uygulayın.”

 
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Vali, Sosyal Hizmet,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]