• 0

06 Şubat 2019, 08:23 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Vali Balcı'dan Okul Müdürlerine: 'Öğrenciler Sizi Baba Gibi Görmeli, Sizden Korkmamalı'

Vali Balcı'dan Okul Müdürlerine: 'Öğrenciler Sizi Baba Gibi Görmeli, Sizden Korkmamalı'

Vali Dr. Ozan Balcı Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul müdürleri ile toplantıda bir araya geldi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Gaziosmanpaşa Lisesi konferans salonunda düzenlenen toplantıda okul müdürlerine hitap eden Vali Dr. Ozan Balcı, eğitim camiasının aktörleri, öğretmenleri ve okul müdürlerini çok önemsediğini söyledi.

 

Eğitim camiasının bilginin taşıyıcısı, memleketin yüz akı bir meslek grubu olduğunu kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Okul müdürlerine, öğretmenlere, öğrencilere destek vermek onları yüreklendirmekte bizim asli görevimiz. Buna yardımcı olmaktan sizlerle aynı havayı solumaktan, derdi dert etmekten de büyük mutluluk duyduğumu da belirtmek istiyorum. Öğretmenlerimiz olarak elbette fedakâr şekilde çalışıyorsunuz, gayret gösteriyorsunuz, emek veriyorsunuz ama şunu da belirtmek istiyorum. Öncelikle Milli Eğitim Bakanlığımızın hazırladığı 2023 vizyonunun herkes tarafından incelenip içselleştirilmesini istiyorum. Yani Bakanlığımız ne yapmak istiyor, devletimiz ne yapmak istiyor bunun anlaşılması gerekir.” dedi.

 

Okullarda aç açıkta, ayağında ayakkabısı olmayan, sırtında kabanı olmayan çocuğun olmaması gerektiğini söyleyen Vali Dr. Ozan Balcı, bunlardan da okul müdürlerinin sorumlu olduğunu ifade ederek tüm öğrencilerin takip edilmesini istedi. Uyuşturucu konusunun da çok önemli ve hassas bir konu olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Çocuklar kesinlikle uyuşturucuya bulaşmamalı. Allah’a şükür Tokat’ın durumu  bu konuda iyi. Okul müdürlerimiz bu konuda ne yapması gerektiğini zaten biliyorlar ama devlet olarak ne kadar önemsediğimizi belirtmek istiyorum. Okul müdürlerimizin hem okul dışına, hem okul içine hakim olması lazım. Asla uyuşturucuya müsaade edilemez. Bu milli bir mesele. Ben bunları sizden okul müdürü olarak istiyorum.” diye konuştu.

 

Uyuşturucu kullanan çocuklar varsa onlarla bire bir ilgilenileceğine vurgu yapan Vali Dr. Ozan Balcı,  şunları kaydetti:


“Uyuşturucu kullanan çocuk sayısı artmamalı. Bunun dışında okul güvenliği önemli bir başka konu. Okul Müdürü ve müdür yardımcılarının alanda olması gerekiyor. Kesinlikle odanıza kapanmamalısınız. Sizin de bildiğiniz bir laf var okul, okul müdürü kadar okuldur. Okulun başarısı sizin başarınızdır. Öğrencileri motive etmek, yüreklendirmek sizin işiniz.  Taşımalı olan yerlerde okul müdürlerinin ve yardımcılarının sahada olması lazım. O çocuklar servislere nasıl biniyor, nasıl iniyor, okul çevresindeki adamlar ne yapıyor, ne ediyor gözlemlemesi lazım. Alanda kalmamız ve alana hakim olmamız lazım. Yöneticiliğin altın kuralıdır bunlar. Geneli herkes yapar.   Önemli olan bir konuyu ayrıntısıyla önemsemek. Müdür rengini vermeli okula. Sizler bizim elimiz, kolumuzsunuz.  Milli Eğitim meselesi devlet ve millet meselesidir.”

 

Sorumluluk bilincinin iliklere kadar hissedilmesi gerektiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı,  “Hem toplum huzurunda, hem de tarih huzurunda yapmadıklarımızdan mesulüz. Dolayısıyla yaptığımız işin hakkını vermemiz lazım” ifadelerini kullandı.

 

Konuşmasının sonunda eğitim camiasını sevip, kıymet verdiğinin özellikle altını çizen Vali Dr. Ozan Balcı,  “Okul müdürleri benim ekip arkadaşlarımdır. Sahadaki elim, ayağım, kolum olmuşlardır. Benimde aklım, kalbim sizlerle. Bu başarı bütün milletin, Türk milletinin başarısı olacaktır. Sizlere inanıyorum ve güveniyorum. Valiniz olarak bu konunun titizlikle yürütülmesini istiyorum. Herkesin bir rolü vardır. Bizler de okul müdürü, öğretmen rolümüzü iyi oynamalıyız. Sürekli hareket halinde olmamız gerekiyor. Okullarımızdaki çocuklarımızın her alanda her konuda ilgilenilmesi gerekiyor. Onları kendi çocuklarımız ve evlatlarımız gibi görmeliyiz. Bu bağlamda velileri de sisteme katmanız gerekiyor. Öğrenciler de sizleri bir abi, bir baba gibi görmeli, sizden korkmamalı. Sizlere inanıyorum ve güveniyorum. Sizleri inandırıp, güvendirirsek her şeyi yapabiliriz. Allah güç kuvvet versin. Çalışan insanı çok severim. Çalıştığımız müddetçe üreteceğiz. Allah yolumuzda güç versin.” diye konuştu.   
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Vali, Okul Müdürleri,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]