• 0

30 Temmuz 2017, 15:01 - Anasayfa // ULUSAL Haberi yazdır

Hüseyin Gülerce'ye 'Ecevit' Tepkisi

Hüseyin Gülerce'ye 'Ecevit' Tepkisi

DSP Genel Başkan Adayı gazeteci-yazar Hüseyin Alpay, gazeteci Hüseyin Gülerce'nin geçtiğimiz günlerde yayımladığı bir yazıda, eski başbakanlardan DSP kurucu lideri Bülent Ecevit'in adını da Fetö konusunda "yanılanlar" listesinde yer vermesine tepki gösterdi. Alpay'ın konu ile ilgili olarak yaptığı yazılı açıklama şöyle oldu:

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

"Bir zamanlar FETÖ'nün "1 numaralı" adamı olan gazeteci Hüseyin Gülerce'nin FETÖ konusunda "yanıldım-yanıltıldım" diyerek, ardından da kendisi gibi "yanılanlar" listesine kurucumuz-kuramcımız Mustafa Bülent Ecevit'i de katması, en hafif tabiriyle abesle iştigaldir. Hüseyin Gülerce'nin yıllarca FETÖ adına en önemli görevleri yerine getirdiği ortadayken; FETÖ'nün basın-yayın organlarında örgütün propagandasını yıllarca yaptığı aşikarken ve FETÖ'ye sempatinin artması için olağanüstü çabaları ortadayken, kendi "yanılgısını" diğerlerinin yanılgıları ile eşdeğer tutmasını anlamakta güçlük çekmekteyiz.

Gülerce'nin "yanılanlar" listesine itirazımız yok; ancak Mustafa Bülent Ecevit'in o listede yer almasını asla kabul edemeyiz. Çünkü Sayın Ecevit yaşamında bir kez olsun Pensilvanya'ya gitmemiş, FETÖ elebaşı ile fotoğraf çektirmek için gayret göstermemiş, FETÖ'nün bankasının açılış törenine katılmamıştır. Kaldı ki Sayın Ecevit FETÖ'cülerin örgütlenmelerine asla göz yummamış, son 15 yıldır ülkemizi yöneten siyasi iktidar gibi devlette kadrolaşmalarına müsade etmemiştir.

Özetle Mustafa Bülent Ecevit FETÖ konusunda yanılmamış, belki yanıltılmak istenmiştir. Hüseyin Gülerce gibilerin Sayın Ecevit üzerinden FETÖ polemiği yapmaları, geçmişte yaptıkları büyük hatalarının ve bağışlanmaz günahlarının üzerini örtemeyeceği gibi, laikliğin bu ülkede savunulmasında ve gerçek anlamında uygulanmasında önemli katkıları olan Mustafa Bülent Ecevit ismini lekelemeye de güçleri yetmeyecektir."

Hüseyin ALPAY

Gazeteci-Yazar

Genel Başkan Adayı

Tokat İl Başkanı

dsp hüseyin alpay ile ilgili görsel sonucu
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ULUSAL Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]