• 0

18 Ocak 2019, 07:53 - Anasayfa // ULUSAL Haberi yazdır

Müdür Yazıcı'dan Eğitime Dair Önemli Mesajlar

Müdür Yazıcı'dan Eğitime Dair Önemli Mesajlar

Önceden Tokat’ta, şimdi de İstanbul’da başarılarla adından söz ettiren İstanbul Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, "Eğitim kendi içinde paradoks da taşır. Hem kendi kültürünü, geleneğini gelecek kuşaklara aktarır, aynı zamanda değişimi de başlatır." dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen “2023 Eğitim Vizyonu İstanbul Çalıştayı” gerçekleştirildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi’nde eğitimde yapılması planlanan çalışmalarla ilgili faaliyetlerin uygulamasındaki farklılıkların tespit edilmesi, risklerin, ihtiyaçların ve önerilerin belirlenmesi amacıyla düzenlenen çalıştay, Vizyon Belgesi’nde yer alan 20 konunun içerdiği hedefleri kapsıyor.


Çalıştayda bir konuşma yapan Tokat’ın eski, İstanbul’un yeni Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı toplumların eğitim kurumları vasıtasıyla çok yönlü olarak dönüşümü gerçekleştirdiğini belirterek, “Bu süreçte ülkenin ekonomisi, sanayisi, toplumsal hayatı başta olmak üzere birçok dinamiğinde dönüşümünün beklentisidir aslında eğitim kurumunun yapacakları. Bu bağlamda ülkemizin 2023 vizyonu, 2053 ve 2071 vizyonları aslında eğitimle birlikte gerçekleştirilecektir. Eğitim kurumu da kendisinden beklenen liderlik sürecini de yerine getirecektir. Çünkü eğitim kendi içinde paradoks da taşır. Hem kendi kültürünü, geleneğini gelecek kuşaklara aktarır, aynı zamanda değişimi de başlatır. Değişimin kodlarını da topluma yansıtır.” ifadelerini kullandı.


Önceden Tokat’ta, şimdi de İstanbul’da başarılarla adından söz ettiren Levent Yazıcı, İstanbul’un bütün ilçelerinde gerçekleştirilen ilçe vizyon çalıştaylarının sonuçlarını ele alarak, bakanlığa ve kurumlara katkı sağlayacak bir yol haritası ortaya koymak için gayret edeceklerini sözlerine ekledi.


Kaynak: Tokat Milli İrade
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ULUSAL Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]