• 0

23 Temmuz 2017, 14:14 - Anasayfa // SPOR Haberi yazdır

Tokatspor'da Süleyman Kaya'nın Ayak Sesleri

Tokatspor'da Süleyman Kaya'nın Ayak Sesleri

Süleyman Kaya, Tokat Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret ederek adaylığının sinyallerini verdi. "Tokatspor kaybederse Tokat kaybeder." diyen Süleyman Kaya, "1 Ağustos'ta kongre var. O tarihe kadar bir karar vereceğiz." dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat'ın başarılı avukatlarından Süleyman Kaya, Tokat Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti. TGC Başkanı Cemal İncesoyluer ve Onursal Başkan Kemal Özdilek ile Cemiyet Lokalinde bir araya gelen Süleyman Kaya, zor durumda olan Tokatspor ile ilgili önemli mesajlar verdi. 1 Ağustos tarihinde kongreye gidecek Tokatspor'un zorlu süreçten çıkması için yol arayışları sürerken adaylık için ismi geçen Süleyman Kaya, adaylık için sinyal verdi.

SÜLEYMAN KAYA'NIN AYAK SESLERİ DUYULDU
Süleyman Kaya, TGC ziyaretinde şu açıklamalarda bulundu: “Tokat Gazeteciler Cemiyeti ziyaretimizde bir Tokatlı olarak, Tokat sevdalısı olarak Tokatspor'un bu durumuna nasıl neşter vuracağız diye bir istişare yaptık. Tokatspor'un geldiği pozisyon ile bundan sonra geleceği pozisyon arasında bizimde elimizi taşın altına koyma ve bu hastalığın tedavisi mümkün mü, nasıl tedavi edilir bir Tokatlı olarak bunların kararını vere anlamında bir değerlendirme yaptık. Değerlendirme de iyi geçti. Pazartesi gününe kadar da bir değerlendirme yaparız. Bir aciliyet söz konusu çünkü. 1 Ağustos'ta kongre var. O tarihe kadar bir karar vereceğiz. Bu konunun halledilmesi lazım yoksa Tokatspor spor kulübü olarak aktivasyonla 2. Lig'de yer alamayacak. Sadece amatör alt yapıda oyuncularla oynayabilme ihtimali söz konusu.

KAYBEDECEĞİM BİRİŞE HİÇ GİRMEDİM
Tokatspor'da 2 handikap var. Bir tanesi geçmişte yaşanan Kayyum sürecini yeniden yaşama ihtimali, ikincisi ise alt yapıyla 2. Ligde yer alma ihtimali. Bu ihtimallerin ortadan kaldırılması için üstümüze düşen görev ne ise biz de ona bakacağız. Gerek meslek hayatımda gerek sosyal hayatımda gerek siyasi hayatımda hiçbir zaman kaybedeceğim bir işe girmedim. Burda da bu görevi üstlenme ihtimalim söz konusu ise ihtiyaç da duyuluyorsa bu görevi üstlenirsem vereceğim karar şu olacak yapacaksam görev üstlenirim. Büyük konuşmayı sevmem ama bu konuda tevazum yoktur. O yüzden halledebileceksem bu görevi üstlenirim ama halledemeyeceksem üstlenmem ama bir Tokatlı olarak destek olurum. Bu görevi üstlenirsem de altından kalkarım.

Sizinle ilgili bir davet var. Nasıl değerlendiriyorsunuz? Üstlenirim derseniz nasıl bir yönetim anlayışı ortaya koyacaksınız?. Tokatspor'da yapısal bir değişikliğe ihtiyaç var mı?

BİR TOKATSPOR SEVDALISI
Bu daveti sizler yaptınız. Gerçekten Tokat'ta ne siyasiler ne diğer kısımlar çalışıyor. Tokat'ta ticarette çalışmıyor. Sosyal alanda da büyük sıkıntı var. Sürekli bu konuda kan kaybediyor ama basın gerçekten iyi. Her konuda Sivas örnek gösteriliyor.1993'te yeni avukatken hatırlıyorum güven istatistiklerinde Tokat Sivas'tan 15-20 il ilerideydi. Hatta Türkiye'de ilk 10'a filan girmişti. Ama Sivas, Tokat'ı çok geçti. Spor şehre ne getirir; Tokat turizmde kaybediyor her şeyde kaybediyor. Sivasspor Süper Lig'de düştü şuan tekrar çıktı. Spor şehre ne getirir görüyoruz. Tokat'ın ekonomine büyük destek. Ben çocukluğumdan beri Tokatspor'un yükselmediğini görüyorum. Avukatlığım döneminde kısa bir süre yönetim kurulunda da yer aldım. O zaman bu handikapları ta o günlerde görmüştüm. Valimizin, belediye başkanımızın, bürokrat ve siyasilerimizin milletvekili bazında demiyorum ama gerçekten Tokatspor'a çok şeyler verdiğini gördüm. Daha çok şey vermeleri de gerekiyor ama onları da bir hukukçu olarak dizayn etmek lazım. İsim vermiyorum ama geçmişte birçok insan burayı kullandı. Ben benden sonraki arkadaşlara sağlam bir kulüp bırakabileceksem bunu düşünüp bunun kararını vereceğim. Bu kararı birlikte olacaksak vereceğim. Tokatspor'un 3 tane handikapı var.  Spor anlamında, hukuki anlamda ve mali anlamda. Tokatspor'un sadece spor kulübü olarak da kalmaması lazım. Voleybol var ama bir basketbol takımının da olması lazım. Atçılık, Okçuluk, yüzme gibi branşlarla Tokatspor'un artık bir anonim şirket haline gelmesi lazım. Bunların hepsi zaman meselesi. Çok geniş portföyde değerlendirilmesi lazım. Bu konuda sayın meslektaşım Tokat Belediye Başkanı Avukat Eyüp Eroğlu'nun desteğine mutlaka ihtiyacımız var. 5 Milletvekilimizin de destek olmasıyla Tokatspor'u kalkındırabiliriz. Türkiye genelinde tahmin ediyorum 5 milyon Tokatlı vardır. Bunların içinde bir 100 işadamımız herhalde vardır. Spor insanları birleştirici bir özelliğe sahiptir. Tokatspor kaybederse Tokat kaybeder."

 
(Kaynak: Tokat Haber Gazetesi)

Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokatspor, Başkanlık, Seçim,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SPOR Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]