• 0

06 Aralık 2018, 09:58 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat Yerel Basını Mahalli İdareler Seçimlerini Değerlendirdi

Tokat Yerel Basını Mahalli İdareler Seçimlerini Değerlendirdi

Türkiye Yerel Basın Birliği Tokat Şube Başkanı Hüseyin Alpay, Güneş Medya Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aktürk, A-Haber Tokat Bölge Müdürü Murat Onur ve İhlas Haber Ajansı Tokat sorumlusu Nurhan İçmez’i ofisinde misafir etti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Türkiye Yerel Basın Birliği Tokat Şube Başkanı Hüseyin Alpay, Güneş Medya Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aktürk, A-Haber Tokat Bölge Müdürü Murat Onur ve İhlas Haber Ajansı Tokat sorumlusu Nurhan İçmez’i ofisinde misafir etti. Gazeteciler, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçim sürecini, Tokat basını olarak istişare ettiler.

 

MURAT ONUR: “İSTİŞARELERDE BULUNDUK”

 

Güneş gazetesi muhabiri Elif Yıldırır’ın görüşmeler hakkında görüşünü sorduğu A Haber Bölge temsilcisi Murat Onur, “31 Mart yerel seçimlerle ilgili Tokat’ta yerel seçimler nasıl bir süreçte işler, hangi partinin belediye başkan adayları ön plana çıkar, hangi partiler Tokat’ta oy potansiyelini yükseltir, onların istişaresinde bulunduk.  Zaten bu anlamda ön plana çıkan isimlerden bir tanesi de hali hazırda Tokat Belediye Başkanlığı yapan Sayın Av. Eyüp Eroğlu. Sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından tekrar Tokat’a aday gösterildi. Eyüp beyi zorlayacak adaylar arasında da Milliyetçi Hareket Partisi davasına yıllarca gönül vermiş Onur Çalışkan vardı. Henüz kendisinin aday adaylığı olsa da aday adaylığı açıklanan il Başkanı’nın %70 oranında bir adaylık süreci de söz konusudur. Biz basın mensupları olarak Onur Çalışkan’ın bu yönde adaylığına garanti gözüyle bakıyoruz. Biz burada Sayın Hüseyin Alpay, Mehmet Aktürk, Nurhan İçmez beyefendi ile birlikte bu konuda istişarelerde bulunduk.” dedi.

 

Güneş Gazetesi muhabiri Elif Yıldırır’ın “Az önce istişarelerinizi değerlendirirken Milliyet Hareket Partisi Aday Adayı Onur Çalışkan’ın Tokat Belediye başkanı ve Tokat Ak Parti belediye başkan adayı Eyüp Eroğlu’nu zorlayacağından bahsettiniz. Değerlendirmelerinizin sonucunda hangi konularda bir zorlama söz konusu olacaktır?” sorusuna ise Murat Onur şu yanıtı verdi:

 

“EROĞLU İKİLİ İLİŞKİLERDE BAŞARILI BİR BAŞKAN”

 

“Biz küçük şehirde yaşıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi insanların gönül tenine dokunmak önemlidir. Yerel yönetimlerde de, bizim yaptığımız değerlendirmelerde de insanların gönül teline dokunabilecek insanları konuştuk. Bu insanlar içerisinde Eyüp Eroğlu ve Onur Çalışkan ön plana çıktı. İkisinin de hatır gönül bilen insanlar olmasının yanı sıra ikili ilişkilerinin de iyi olduğunu biliyoruz. Biz ikisinin de ön plana çıkacak aday adaylıkları olacağını düşünüyoruz. Hiçbir şeyi yaşamadan göremeyiz. Biz Eyüp Eroğlu’nu beş yıl boyunca yakından tanıdık. Sabah erken saatlerde uyanıp, esnafı ziyaret etmesinden tutun da, yaptığı birçok çalışmaya kadar yakından takip ettik. Bu konuda Eyüp Eroğlu’nun nasıl bir çalışma izlediğini görmüş olduk. Onur Çalışkanı henüz görmedik ama Onur Çalışkan’ı da gıyaben tanıdığımız için bu kanı içerisindeyiz.”

 

Toplantının değerlendirmesini yapan bir diğer isim ise, Türkiye Yerel Basın Birliği Tokat Başkanı Hüseyin Alpay oldu. Alpay değerlendirmelerinde şu görüşlere yer verdi:

 

ALPAY: “SEÇİM SÜRECİNİN DEMOKRATİK OLGUNLUKTA GEÇMESİNİ DİLİYORUM”

 

“Sayın Mehmet Aktürk’ün yerel basın birliği Tokat şubesini ziyaretinde, değerli arkadaşlarımız Murat Onur’un ve Nurhan İçmez’in de iştirak etmesiyle yerel seçim gündemini değerlendirdik. Seçimlerin demokratik ve hoş görülü bir ortamda devam etmesini diliyoruz. Adaylarımızın da birbirinden değerli isimler olması sebebiyle, Tokat için bir kazanım olduğunun da altını çiziyoruz. 31 Mart 2019 yerel seçimlerde sandıktan çıkacak sonucun memleketimiz başta olmak üzere bütün aday adaylarımızın başarılarına bir adım olmasını diliyoruz. Tokat’a belediyecilik anlamında çok şey kazandıran Sayın Eyüp Eroğlu’nun da yeni dönemde tekrar aday olmasının memleketimizde olumlu bir havayı yarattığını memnuniyetle görmekteyiz. İnşallah yeni dönemde de seçildiği takdirde kendisine yeni başarıların kapıları açılacaktır.”

 

Güneş Medya Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aktürk de toplantının değerlendirilmesini şu sözlerle yaptı:

 

AKTÜRK: “EROĞLU DIŞINDA KESİNLEŞEN ADAYLIK YOK”

 

“Bizi burada misafir ettiği için yerel basın birliğimizin değerli başkanı Hüseyin Alpay’a teşekkür ederim. Biz burada yerel basın birliği ofisimizin çatısı altında ulusal basınımızın değerli ismi A Haber bölge müdürü Murat Onur’la beraber ve ihlas Haber Ajansı temsilcisi Nurhan içmez ile beraber 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerin bir değerlendirmesini yaptık. Tabi burada ulusal basının, yerel seçim sürecinde çalışmalarından bizler de yerel basın olarak nasıl faydalanabiliriz, bizlere ne gibi katkıda bulunabilirler bunları istişare ettik. Şu an da Tokat Belediye Başkanı Avukat Eyüp Eroğlu’nun tekrar adaylık açıklamasından başka kesinleşmiş bir adaylık yok. Bu birazda Eyüp Eroğlu’nun bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerden de etkileniyor. Biraz da siyasi partilerin şu ana kadar aday göstermemesi de kamuoyunda bir beklentinin olmadığını gösteriyor. İstişareler sonucunda Sayın Eyüp Eroğlu’nun ağırlığının sonucu olduğunu söyleyebiliriz. Siyasi partiler Eyüp Eroğlu’nun aday gösterildiği güne kadar bekleme içerisine girmişti. Eroğlu’nun adaylığı açıklandıktan sonra da diğer siyasi partilerin çabaları ve beklentileri biraz askıya alınmış oldu. Elbette ki, diğer siyasi partilerde aday gösterecektir. Fakat bu gösterilen adaylar toplum üzerinde ne kadar etki edecektir ve kamuoyunda nasıl bir etki yaratacaktır bunu hep birlikte yaşayıp göreceğiz. Murat Onur’un da dediği gibi Eyüp Eroğlu’nun ağırlığı her konuda hissediliyor. Kamuoyuna istişarelerimizi aktardığınız için teşekkür ederim.”


YEREL BASININ YEREL SEÇİM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]