• 0

24 Temmuz 2017, 20:44 - Anasayfa // HÜSEYİN ALPAY Haberi yazdır

Alpay'dan 'Tutuklu Gazeteciler' Vurgusu

Alpay'dan 'Tutuklu Gazeteciler' Vurgusu

Demokratik Sol Parti Genel Başkan Adayı gazeteci-yazar Hüseyin Alpay, "24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Demokratik Sol Parti Genel Başkan Adayı gazeteci-yazar Hüseyin Alpay, “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Alpay mesajında 24 Temmuz 1908 tarihinde Türk Basınında sansürün kaldırılması nedeniyle her yıl 24 Temmuz gününün "Gazeteciler ve Basın Bayramı" olarak kutlandığına dikkat çekerek, "Basın, demokratik yaşamımızın vazgeçilmez unsurlarından biridir." dedi.


DSP Tokat İl Başkanı ve Genel Başkan Adayı gazeteci-yazar Hüseyin Alpay, yazılı ve görsel basının bölgemiz, ülkemiz ve dünyadaki gelişmeleri anında vatandaşlara aktararak, önemli bir görevi yerine getirdiğini belirtti. Alpay, "Bu anlamda Tokat basını da, ilimizin tanıtımı noktasında üzerlerine düşen görevleri en iyi şekilde yerine getirmek için canla başla çalışmalarına devam ediyor." ifadelerini kullandı.


Açıklamasında, 265 gündür tutuklu bulunan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu, yazar Kadri Gürsel, Güray Öz, karikatürist Musa Kart, Cumhuriyet Kitap yönetmeni Turhan Günay, muhabir Ahmet Şık, Cumhuriyet Vakfı Başkanı Akın Atalay, Bülent Utku, Önder Çelik, Hakan Kara, M.Kemal Güngör ve Emre İper’in 24 Temmuz günü mahkemeye çıkıp ilk savunmalarını yapacaklarını da anımsatan Alpay, tutuklu gazetecilerin de bir an evvel özgürlüklerine kavuşmalarını diledi.


DSP Tokat İl Başkanı ve Genel Başkan Adayı gazeteci-yazar Hüseyin Alpay’ın 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajı, "Zor şartlarda kamuoyunu bilgilendirme görevini etik ilkelerden ödün vermeden yerine getiren başta Tokatlı basın mensubu arkadaşlarım olmak üzere, gazetecilerimizin Basın bayramı kutlu olsun." ifadeleri ile son buldu.

hüseyin alpay dsp ile ilgili görsel sonucu
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer HÜSEYİN ALPAY Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]