• 0

21 Temmuz 2017, 09:29 - Anasayfa // ULUSAL Haberi yazdır

Kadim Durmaz: 'Küçük Esnafı Rahatlatacak mısınız?'

Kadim Durmaz: 'Küçük Esnafı Rahatlatacak mısınız?'

Tokat Milletvekili Kadim Durmaz TBMM'de buğday ithalatını değerlendirdiği konuşmasında, "Sanayiciyi, küçük esnafı, sanatkârı, üreticiyi, çiftçiyi, tüm yurttaşları rahatlatacak bir programınız var mıdır? Açıklamanızı bekliyoruz." dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Milletvekili Kadim Durmaz TBMM'de buğday ithalatını değerlendirdiği konuşmasında, "Sanayiciyi, küçük esnafı, sanatkârı, üreticiyi, çiftçiyi, tüm yurttaşları rahatlatacak bir programınız var mıdır? Açıklamanızı bekliyoruz." dedi. Meclis'te söz alarak ülke ekonomisinin gidişatını ve buğday ithalatını değerlendiren Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, "Gıda enflasyonunu düşürmek amacıyla kuru fasulye ve kırmızı biberde gündeme gelen ithalat hamlesi en stratejik ürün olan buğday için de gündeme gelmiştir. Yerli üreticiyi koruyan, yüzde 135 olan vergi, ithal edebilmek için sıfırlanacak. Böylesine önemli stratejik bir ürünün ithalata açılması, yerli üreticiyi yok edecektir." diye konuştu.

Tokat Milletvekili Kadim Durmaz konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"
Ülkemiz ekonomisinde en kritik sorun cari açıktır. Merkez Bankası verilerine göre mayıs ayı ödeme dengesi 5,2 milyar dolar açık verdi. Bu oran bir önceki yıla göre yüzde 68 cari açık artışı demektir. Bu, ülkemizde ciddi sorunları da beraberinde olduğunun göstergesidir. Sanayiciyi, küçük esnafı, sanatkârı, üreticiyi, çiftçiyi, tüm yurttaşları rahatlatacak bir programınız var mıdır? Açıklamanızı bekliyoruz. Bu gidişatın bedelini işsizlikle, pahalılıkla mücadele eden dar gelirli yurttaşlar ödemektedir. Gıda enflasyonunu düşürmek amacıyla kuru fasulye ve kırmızıbiberde gündeme gelen ithalat hamlesi en stratejik ürün olan buğday için de gündeme gelmiştir. Yerli üreticiyi koruyan, yüzde 135 olan vergi, ithal edebilmek için sıfırlanacak. Böylesine önemli stratejik bir ürünün ithalata açılması, yerli üreticiyi yok edecektir. Yerli üretici büyük zarar edecektir. Buğday üreticisinin zararını karşılamak için ne tür bir çalışmanız vardır? Üretici ne yapacak?"

kadim durmaz ile ilgili görsel sonucu




Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : KadimDurmaz, Tokat, TBMM,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ULUSAL Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.043 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]