• 0

21 Temmuz 2017, 07:29 - Anasayfa // HÜSEYİN ALPAY Haberi yazdır

Alpay'dan Ecevit Vurgusu İle Kıbrıs Mesajı

Alpay'dan Ecevit Vurgusu İle Kıbrıs Mesajı

DSP Genel Başkan Adayı ve Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında Bülent Ecevit vurgusu yaptı. Alpay mesajında şu ifadelere yer verdi:

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

"50 yıl aktif siyaset yapan Ecevit çiftinin şahsi birikimleriyle sahip oldukları Ankara - Oran'da iki daireleri oldu. Birini ikamet olarak diğerini ''Kütüphane Ev'' ofis olarak kullandılar. Bu 2 daire dışında Ecevit'in babasından İstanbul - Suadiye'de 1 daire miras kaldı. Rahşan Ecevit'in annesinden de Ankara Yıldız'da bir daire miras kaldı. Ecevitler'in mal varlığı 4 daireden oluştu. Daha önce Annesi Ressam Nazlı Ecevit'ten miras olarak kalan İstanbul - Üsküdar'da 2 katlı evi satıp Çanakkale'deki orman yangınında kaybedilen arazinin ormanlaştırılması için Milliyet Gazetesinin açtığı kampanyaya bağışladı. Dedesi Hacı Emin Paşadan Suudi Arabistan - Medine'de miras olarak kalan 5 adet vakıf ve araziyi (değeri yaklaşık 4 milyon dolar) T.C. Devletine 'TÜRK HACILARININ FAYDALANACAĞI BİR TESİS YAPILMASI İSTEĞİYLE' BAĞIŞLADI.

Atatürk'ten sonra mal varlığını devletine bağışlayan tek Türk siyasetçisi olan Mustafa Bülent Ecevit'in emaneti DSP'yi yeniden ayağa kaldırmak, Ecevit'e ve DSP'ye gönül veren herkesle bir büyük kucaklaşmayı sağlamak, boynumuzun borcu olsun. Bu vesile ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı'nı kutluyor, Merhum liderler Rauf Denktaş, Bülent Ecevit ve Necmettin Erbakan'a rahmet diliyorum."
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer HÜSEYİN ALPAY Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.043 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]