• 0

08 Kasım 2018, 08:37 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'ta 1.100 Adet Fidan Toprakla Buluştu

Tokat'ta 1.100 Adet Fidan Toprakla Buluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan himayesinde 81 ilde eş zamanlı olarak, tüm ilkokul ve ortaokullardaki öğrencilerin katılımıyla başlatılan "Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor" projesiyle, Tokat’ta da her öğrencinin kendi adına bir fidanı olması hedefleniyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Milli Eğitim Müdürlüğü ve Orman İşletme Müdürlüğünce yapılan işbirliği çerçevesinde Bedestenlioğlu Organize Sanayi Bölgesinde gerçekleştirilen etkinlikte, 1050 adet toros sediri, 30 adet saksılı mavi servi, 10 adet himalaya sediri ve 10 adet kara servi olmak üzere toplam 1.100 fidan toprakla buluştu.

 

Programda konuşan Tokat Valisi Ozan Balcı, "Vatan topraklarını sevmek, vatan topraklarının imarı, ihyası ve inşası ile gerçekleşir. Bunun en önemli yollarından biri de vatan topraklarını korumak ağaçlarla fidanlarla buluşturmaktır. Bu yüzden bu ve buna benzer projeler çok anlamlı ve önemlidir." dedi. Tokat’taki 5 milyon olan fidan dikimi kapasitesinin 50 milyon olacağını ifade eden Vali Balcı, "Gücümüz ve kapasitemiz yettiği sürece bütün alanları orman fidanları ile donatacağız." diye konuştu.

 

Vali Balcı konuşmasında ayrıca, Orman İşletme Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü, Fidanlık Müdürlüğü ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne çok büyük gayretler düştüğünün altını çizerek, "Tokat’ımız tarım ve meyveciliğin merkezi sayılır. Meyve fidancılığını da desteklemek ve geliştirmek için özellikle gayret göstereceğiz. Hem meyveciliği hem de orman fidancılığını geliştirme açısından Tokat’ımıza çok güzel ve anlamlı katkılar sağlayacağız." ifadelerini kullandı.
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Fidan, Dikimi,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]