• 0

02 Kasım 2018, 09:25 - Anasayfa // RÖPORTAJ Haberi yazdır

40 Yılın Mesleki Karşılığı: Cemal İncesoyluer

40 Yılın Mesleki Karşılığı: Cemal İncesoyluer

Yazarımız Hüseyin Alpay kaleme aldığı son köşe yazısında TGF Genel Başkan Yardımcılığı'na seçilen Cemal İncesoyluer'i kaleme aldı. Alpay yazısında şu ifadelere yer verdi:

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Bazı başarıların uzun öyküsü vardır. Sonuca bakıp da aldanmamak, bu başarıların kolaylıkla edindiğini düşünmemek, öncesindeki müthiş çabayı ve destansı emeği görmemek olmaz. Kaldı ki bu başarıların mutfağındaki isimlerine baktığımızda ne demek istediğimi anlarsınız. Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun son olağan genel kurulunda Genel Başkan Yılmaz Karaca’nın listesinden önce yönetim kurulu üyeliğine, ardından da genel başkan yardımcılığına seçilen Cemal İnecsoyluer, buna en bariz örnektir.

 

Yerelde başladığı yazın serüvenine ulusal gazetelerde devam eden, önemli külliyatların yayın kurullarında yer alan, ulusal gazetelerde günlük köşe yazıları yayımlanan İncesoyluer’in Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı olması, işte bu mesleki geçmişinin eseridir; öncesindeki emek bugünün yansıması, geleceğin de işaret fişeğidir. Tokatlı bir genel başkan yardımcısının TGF’de yer alıyor olması ilimiz ve mesleğimiz adına bizleri heyecanlandırıyor olsa da, en büyük heyecanı TGF’nin de yaşadığına inanıyorum.

 

Çünkü ortada TGF’nin elitist kadrolarına yakışan; kaleminden toplumsal barışa, milli ve yerli duruşa ve bu ülkenin bölünmez bütünlüğüne olan karşılıksız sevgi ile derin bir saygı damlayan Cemal İncesoyluer’in 40 yıllık mesleki geçmişi vardır ve bu geçmişin üzerine bina edilen yazı serüveni, düşünsel boyutlarıyla federasyona tartışmasız katkı sunacak birikimlerin toplamıdır.

 

Tokat olarak yaşadığımız heyecanının TGF’deki karşılığı da, elbette bu olacaktır.

 

Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun kuruluşundan bu yana 21 yıldır her kademede aldığı görevi hakkıyla yerine getiren bir Yılmaz Karaca ile gazeteciliğinin yanı sıra teşkilatlanma konularında bir duayen olan genel sekreter İbrahim Erdoğan’ın olduğu bir yapılanmada 40 yılın bilgisi, birikimi ve her türlü övgüye mazhar olacak ikili ilişkilerdeki başarısıyla bir Cemal İncesoyluer isminin de yer alması, bundan sonra ortaya konulacak başarılar için de ipuçları taşımaktadır.

 

Dolayısıyla gazetecilik mesleğinin saygınlığından taviz vermeden, ülkenin dün ve bugün ihtiyaç duyduğu, bin yıllar boyunca da ihtiyaç duyacağı milli ve yerli politikaları taçlandıracak olan milli ve yerli gazeteciliğin tek referans olarak kabul edildiği federasyonun kadim yolculuğu, Tokatlı bir genel başkan yardımcısı ile devam ediyor. Geçmişin ve bugünün başarılarına, yarınlarda yaşanacak büyük utkuların da eklenmesi hepimiz adına umut verici, bizleri gönendirici gelişmeler olarak kayıtlara düşüyor.

 

Dost Cemal İncesoyluer’e bir kez daha başarı dileklerimi sunarken, Yılmaz Karaca ve İbrahim Erdoğan başta olmak üzere TGF ailesine sağlıklı, hayırlı ve esenliklerle dolu bir gelecek diliyorum.


Hüseyin Alpay


Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, Cemal İncesoyluer dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, TGF, Cemal İncesoyluer,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer RÖPORTAJ Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]