• 0

11 Temmuz 2017, 14:05 - Anasayfa // ULUSAL Haberi yazdır

Genel Başkan Adayı Alpay'dan O Sözlere Yanıt

Genel Başkan Adayı Alpay'dan O Sözlere Yanıt

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, eski Başbakan Bülent Ecevit’e dönük sözlerine DSP Genel Başkan Adayı gazeteci-yazar Hüseyin Alpay tepki gösterdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın "Belediye başkanı iken hapse atılmam Ecevit’in başbakanlığı döneminde gerçekleşti. Merve Kavakçı’ya başörtüsünden dolayı, ‘Bu kadını atın buradan dışarı’ diye haykıran Ecevit’ti. Adalet falan dinlemediler." şeklindeki sözlerine tepkiler devam ediyor. DSP Genel Başkan Adayı gazeteci-yazar Hüseyin Alpay da yayımladığı yazılı açıklama ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine tepki gösterdi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, eski Başbakan Bülent Ecevit’e dönük sözlerine tepki gösteren DSP Genel Başkan Adayı Hüseyin Alpay, "Bülent Ecevit’in devlet adamlığı tarihe geçmiş bir olgudur. Bugün hayatta olmayan, devlet ve siyaset adamlığı tarihe geçmiş liderimiz Bülent Ecevit hakkında ithamlarda bulunmak da, bugünün devlet adamları için doğru bir davranış değildir." dedi.


Merve Kavakçı’nın Türk vatandaşı olmamasından dolayı Meclis’te yemin edemediğinin altını çizen Alpay, Kavakçı’nın 5 Mart 1999 tarihinde Amerikan vatandaşı olduğunu hatırlattı.  Meclis içtüzüğüne aykırı kıyafet giyen Kavakçı’nın kural tanımaz şekilde Meclisi provoke etmesinin önüne geçildiğini belirten Hüseyin Alpay, ilerleyen süreçte yaşanılan olaylarda da Merve Kavakçı’nın seçilmiş bir milletvekili olarak haklarını koruma noktasında da Ecevit’in örnek bir duruş sergilediğini kaydetti. Alpay,  Merve Kavakçı’nın evine Savcılık kararıyla yapılan baskına Bülent Ecevit’in tepki göstererek şiddetle karşı çıktığını da anımsattı.


DSP Genel Başkan Adayı gazeteci-yazar Hüseyin Alpay açıklamasında, "Bugün bu ülkenin insanları için herkes için adalet ve herkes için demokrasi isteyen kesimlerini eleştirmek adına Bülent Ecevit üzerinden spekülasyon yapmak doğru değildir. Geçmişte yaşanılan olayları tarihsel gerçekliklerle analiz etmeden iç politika malzemesi yapmak kimseye bir fayda getirmeyeceği gibi, yeni kutuplaşmaların da önünü açabilecek tehlikeli bir yöntemdir." ifadelerine yer verdi.Genel Başkan Adayı Alpay ile ilgili görsel sonucu
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ULUSAL Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.059 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]