• 0

15 Temmuz 2017, 12:07 - Anasayfa // HÜSEYİN ALPAY Haberi yazdır

Alpay'dan 15 Temmuz'un Yıl Dönümü Mesajı

Alpay'dan 15 Temmuz'un Yıl Dönümü Mesajı

Demokratik Sol Parti Genel Başkan Adayı Gazeteci-Yazar Hüseyin Alpay, 15 Temmuz haftası dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, darbe girişimin siyasi ayağının mutlaka çıkartılması gerektiğini bildirdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Demokratik Sol Parti Genel Başkan Adayı Gazeteci-Yazar Hüseyin Alpay, 15 Temmuz haftası dolayısıyla yazılı bir açıklama yayımladı. Alpay açıklamasında, "15 Temmuz 2016'da dünyaya bir kez daha gösterdiğimiz zor zamanlardaki birliktelik ruhumuz, Kurtuluş Savaşı'ndan bu yana defalarca ortaya koyduğumuz dayanışmanın yeni bir örneği olarak tarihe geçmiştir." dedi.


DSP Tokat İl Başkanı ve Genel Başkan Adayı Gazeteci-Yazar Hüseyin Alpay, yayımladığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:


"DEĞERLERİMİZE BAĞLI KALACAĞIZ"


"Ateş topuna döndürülmek istenen dünyada, yüzyılın başında emperyalizme kafa tutarak, türlü yoksunluklar içerisinde başı dik ve onurlu bir devlet kuran Türk milletine kurulmak istenen yeni tuzaklar söz konusu. Bulunduğumuz coğrafyada bizleri kan ve gözyaşının içine çekmek isteyen emperyalist oyunlara gelmeden çareler üretmek zorundayız. Bu yüzden daha çok çalışacak, daha fazla mesai harcayacak, çok daha fazla gayret göstereceğiz.15 temmuz açıklaması hüseyin alpay dsp ile ilgili görsel sonucu


Toplum olarak bizi biz yapan değerlerimize bağlı kalarak, yaşadığımız bilgi çağında adeta yok olmaya yüz tutmuş birliktelik, dayanışma ve sevgi bağlarımızı yeniden tesis ederek gelecek kuşaklara aktarmalıyız. Hiç kimsenin görüşlerinden dolayı ötekileştirilmediği, adaletin herkese eşit dağıtıldığı bir ülkede geleceğe güvenle bakan, ekonomik ve sosyal meselelerini 'zenginlikte sosyal adalet' anlayışıyla çözen, iç barışı dünyaya örnek olan bir Türkiye'yi inşa etmek, hepimizin öncelikli görevi olmalıdır.


"15 TEMMUZ UNUTULMAYACAK"


15 Temmuz 2016'da yaşadığımız hain darbe girişimi de göstermiştir ki, dünyada emsali olmayan özelliklere sahip bir milletiz. Aramızdaki ayrışmaları bir kenara bırakıp FETÖ tehdidine el ele vererek karşı duran milletimiz, canı pahasına darbecilere karşı koymuş, ülkesini darbecilerden kurtarmıştır. 15 Temmuz 2016'da ortaya koyduğumuz bu irade, dünyaya örnek olmuş bir direniştir.


Cumhuriyet tarihi boyunca yaşadığımız darbe ve muhtıralardan çok daha hain, bölücü ve ayrıştırıcı özelliklere sahip olan 15 Temmuz darbe girişiminin failleri, tarihte görmediğimiz bir vahşilik ile milletin meclisi TBMM'yi bombalamış, insanlarımızın üzerine kurşunlar ve bombalar yağdırmışlardır. Bu hainler ve 15 Temmuz'da yaşadığımız acı olaylar asla unutulmayacaktır.


"DARBENİN SİVİL UZANTILARI ADALETE HESAP VERMELİDİR"


Gelecek kuşaklara 15 Temmuz'un her yönüyle anlatılması gerekmektedir. Bu hain FETÖ'cü darbe girişiminin her yönüyle açığa çıkarılması, darbenin sivil uzantılarının da bir an evvel adalete hesap vermelerinin önünün açılması mutlaka sağlanmalıdır. Milletin meclisine bomba yağdıran, sivil vatandaşlarımızı katleden bu hain zihniyetin bütün bağlantıları deşifre edilmeli, elebaşı olan hainin Türkiye'ye getirilmesi ivedilikle sağlanmalıdır.


Türk ulusu demokratik olgunluk ve bilinç ile yaşadığı bütün acı olaylardan gerekli deneyimleri ve dersleri çıkartıp birlik ve beraberlik içerisinde yoluna devam edecektir. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmamalıdır. 15 Temmuz 2016'da dünyaya bir kez daha gösterdiğimiz zor zamanlardaki birliktelik ruhumuz, Kurtuluş Savaşı'ndan bu yana defalarca ortaya koyduğumuz dayanışmanın yeni bir örneği olarak tarihe geçmiştir.


Bu vesile ile 15 Temmuz 2016'da şehit olan yurttaşlarımızı bir kez daha rahmet, minnet ve dualarla yâd ederken, gazilerimizi de şükranla anıyorum."
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer HÜSEYİN ALPAY Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]