Tokat Demokrat Arayış Gazetesi

EN ÇOK OKUNANLAR

FACEBOOK'TA TAKİP ET

REKLAMLAR

BİZE ULAŞIN

HER TÜRLÜ GÖRÜŞ, ELEŞTİRİ, HABER VE REKLAMLARINIZ İÇİN
BİZE ULAŞINIZ

arayisgazetesi2008 @hotmail.com

ATATÜRK KÖŞESİ

Atatürk diyorki;

HABER ARA


Gelişmiş Arama

TOKAT'TA MUHALEFET VAR MI?

HÜSEYİN ALPAY

10 Ekim 2012, 09:17

HÜSEYİN ALPAY

 
Tokat’ın genel siyasi havasına baktığımızda, tıpkı “hak ettiği halde alamadığı yatırımlar” söz konusu değilmiş gibi, genel bir sessizliğin hakim olduğunu görüyoruz. Buradaki sessizlikten kastım, yerel muhalefetteki hareketsizliktir. AKP hükümetine iki dönemdir desteğini esirgemediği halde, Sivas ve Çorum kadar, hatta bir Amasya kadar hizmet alamayan bu kentte, muhalefetteki partilerin yerel temsilcilerinin daha donanımlı ve kendilerinden beklenileni vermeleri gerekmektedir.
 
Hal böyleyken ayda bir ya da iki kez yaptıkları basın açıklamalarına sıkışan yerel muhalefet temsilcileri, AKP İl Başkanının etkili ve ‘ağır’ tutumu karşısında varlıklarını hissettiremiyorlar bile.
 
Bugün Tokat’ın en önemli sorunu olarak gösterilen iş ve istihdam sorununu bile dile getiremeyen, Tokat’ın verdiği göçü ifade edemeyen bir muhalefet örneğiyle karşı karşıyayız. Muhalefette olmanın, “yapılamayan işleri, eksik ve noksan kalan hizmetleri dikkatlere sunmak” olduğunu unutan yerel siyaset, yaklaşan yerel seçimlere nasıl hazırlanıyorlar açıkçası merak içindeyiz.
 
Tokat’tan Sivas ve Çorum’a gidenlerimizin fark ettiği büyük değişimleri Tokat genelinde yaşıyor olmamamızın sorgulanması gerekmektedir. Bunu Tokat halkı kendi arasında elbette sorguluyor, ancak asıl sorgulayıp siyasi iktidarın yerel temsilcilerine hesap sorması gerekenler, protokol ziyaretleriyle kendilerini avutuyorlar.
 
Son dönemde Belediyenin kabuğunu kırıp yeni hamleler içerisinde olduğunu memnuniyetle görmekteyiz. Belediyenin bu gayretleriyle Tokat kent merkezinin de daha estetik hale getirilmesi çalışmalarının başlatılacağını umut ediyorum.
 
Kaldı ki bu yönde bir çalışmalar bütününün başlatıldığını Sayın Belediye Başkanı’nın dün gazetemizde yer alan özel röportajından da öğrenmiş olduk. Hem genelde hem de yerelde eksik kalan yerleri konunun muhataplarına hatırlatmak görevi muhalefetindir.
 
Muhalefetteki sessizlik mağdur olanların aleyhine sonuçlar doğuracağı gibi, kendilerinin de seçim hezimetleriyle karşı karşıya kalmaları sonucunu doğurabilir. Şimdiki tabloya baktığımızda, Tokat’taki muhalefetin yerel seçimler sonuçlanmadan, şimdiden bir mağlubiyeti kabul ettiği havasını görmekteyim. Bu sessiz ve tepkisiz muhalefet algılayışı bize yabancı, gerçeğe aykırıdır.
 
Bakalım Tokatta ki muhalefet partilerinin temsilcileri nereye kadar sessizliklerini koruyacaklar. Tokatlı meraklı. Derdini dile getirmeyen muhalefet nasıl olacak da seçimlerde kendisinden oy isteyecek? O yüzden ben de, Tokatta ki herkes gibi soruyorum: Tokat’ta muhalefet var mı?

Bu haber 2200 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
BİR OĞLUM OLACAK ADI TEMMUZ!24 Haziran 2017

REKLAMLAR

TARİH VE SAAT

GAZETELER

 

Hürriyet Sabah Milliyet
Star Cumhuriyet Radikal
Yeni Şafak Türkiye Gözcü
Akşam Zaman Posta

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi