Tokat Demokrat Arayış Gazetesi

EN ÇOK OKUNANLAR

FACEBOOK'TA TAKİP ET

REKLAMLAR

BİZE ULAŞIN

HER TÜRLÜ GÖRÜŞ, ELEŞTİRİ, HABER VE REKLAMLARINIZ İÇİN
BİZE ULAŞINIZ

arayisgazetesi2008 @hotmail.com

ATATÜRK KÖŞESİ

Atatürk diyorki;

HABER ARA


Gelişmiş Arama

AK'LANMAK...

MEHMET ŞAHİN

29 Mart 2015, 15:22

MEHMET ŞAHİN

25. dönem genel seçimleri 7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak. Böylece bir seçim sath-ı mahalline daha girmiş bulunuyoruz. Kesin aday listeleri de bu haftadan itibaren Parti Genel Merkezleri tarafından açıklanmaya başlayacak. Ülkemiz ve ilimiz genelinde de toplumda ön plana çıkmış, parlak eğitim ve kariyer sahibi adaylar, aday adaylığı için çeşitli siyasi partilere başvuruda bulundular. Aday adayları; geçmiş süreçte kişilik ve kimlikleri ile kendilerini delegeler, parti teşkilatları, sivil toplum kuruluşları ve bir kısım seçmen nezdinde tanıtma fırsatını buldular.

Projelerini, yapabileceklerini, geçmiş hayat tecrübeleri ve siyasi hayattaki yaşanmışlıklarını görücüye çıkarttılar. Seçicilerde kendileri için bir görüşün oluşmasına katkıda bulundular. Artık son kerteye gelindi. Bu katkı aday adaylığı sürecinden, kesin adaylığa doğru bir sürecin, bu haftadan itibaren daha da netleşmesine zemin hazırlayacak. İlimizden de tüm siyasi partilerden; işte bu benim adayım diyebileceğimiz güzide aday adaylık başvuruları oldu. Gerçek tende her dönem, belki kendine has güzide aday adaylarını bizlere tanıttı, fakat kalbim ve gönlüm bu dönem aday adaylarına daha bir kaynadı desem yalan olmaz.

Gerçekten siyasi parti ayrımı yapmadan söylüyorum. Bu dönem aday adaylarının hepsi mutlaka iyidir ama içlerinden işte bu diyebileceğimiz birçok ak aday adayının bu dönem ortaya çıkmasından onur duydum. Ak tabirini burada parti ifadesi içermesi açısından kullanmadım. Yüzü ak, gönlü ak, yaşamı pak her partiden aday adayını buradan yürekten selamlıyorum. Hz. Mevlana ne diyor “ya olduğun gibi görün, yâda göründüğün gibi ol” ilkesini yaşam felsefesi edinmiş birçok aday adayının olması heyecan verici. Geçmişi ve yaşamı gerçekten Ak olan bu aday adaylarına, adaylıklarının kesinleşmesinden sonrada hayırlı hizmetler ve mutluluklar diliyorum.

Sosyal medyada görüyoruz, zihni kara, gönlü kara insanların, hür ifade ve hür irade ile beyanda bulanan seçmenlere, çeşitli motiflerle aday adaylarının veya aday adaylarını parlatmaya çalışanların, iftira ve hakarete varan, saygı sınırlarını zorlayan ifadelerinden dolayı, aklanmaya çağırmak toplum ve birey olarak hakkımız olsa gerek. Siyasi ikbal ve siyasi hırs için, insanları ötekileştirmek, karalamak, yok saymak, yalnız o bireyi ve insanları yalnızlaştırır ve toplumdan ayrıştırır. Dilimiz, ifade ve beyanlarımız birleştirici, bütünleştirici ve saygı içeren sözler olmalıdır.

Seçmenlerde adaylarını ve safını tuttukları siyasi görüşleri diğer insanları yok saymadan, ötekileştirmeden ve aşağılamadan açıkça ifade etme mutluluğunu ve hürriyetini yaşamalıdırlar. Özgürlük; başkasının hak ve hukukuna, siyasi görüş ve yaşamına müdahalede bulunmadan, dikte etmeden ve karışmadan kendi özgürlüğünü yaşama sanatıdır. Demokrasinin liberal, sosyal, sayısal, sözel, çoğunluğa dayalı, azınlığa dayalı gibi tarifleri yoktur.

DEMOKRASİ; tüm üye ve vatandaşların organizasyon ve Devlet politikasını şekillendirmede eşit hakka sahip olduğu bir yönetim biçimidir. Yeni seçim dönemi ve adaylık süreci ülkemin huzur ve istikrarının devamına vesile olun.

Bu haber 2417 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
BİR OĞLUM OLACAK ADI TEMMUZ!24 Haziran 2017

REKLAMLAR

TARİH VE SAAT

GAZETELER

 

Hürriyet Sabah Milliyet
Star Cumhuriyet Radikal
Yeni Şafak Türkiye Gözcü
Akşam Zaman Posta

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi