DSP LİDERİ ÖNDER AKSAKAL'DAN MİLLETVEKİLLERİNE MEKTUP


Açıklama: DSP Genel Başkanı: "Ulusal birliğimize, toplumsal kardeşliğimize yönelik bu stratejiye ve gidişata destek verenleri, bu gaflet, dalalet ve hıyanet durumunu seyredenleri uyarmak için ne kadar daha beklenecektir?"
Kategori: ULUSAL HABER
Eklenme Tarihi: 13 Temmuz 2016
Geçerli Tarih: 23 Şubat 2020, 21:57
Site: Tokat Demokrat Arayış Gazetesi
URL: http://tokatarayisgazetesi.com/haber/haber_detay.asp?haberID=4951


Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, Parlamentoda bulunan AK Parti, CHP, MHP ve HDP Milletvekillerine birer mektup gönderdi. Aksakal mektubunda Türkiye’nin içinde bulunduğu durumun ve şartların tahlilini yaparak, ülkede bir siyasi tıkanmışlık yaşandığını belirtti. DSP lideri, bütün bu sorunların çözüm yerinin Türkiye Büyük Millet Meclisi olduğunu vurgularken, milletin ve devletin, parti ve bireysel geleceğimizden çok daha önemli olduğunu kaydetti.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal'ın milletvekillerine gönderdiği mektupta şu ifadeler yer aldı:

"Sayın Milletvekili,

Ülkemiz ve komşu coğrafyamız, IŞİD ve PKK eli ile yürütülen kirli bir savaşla yeniden tanzim edilmektedir. Bu kirli savaşı yürütenler, bölgenin insanlarını Türk-Kürt,  Alevi-Sünni, Müslüman-Hristiyan diye ayrıştırmaya çalışmakta, kendi çıkarları için din veya millet farkı gözetmeksizin bölge ülkelerini hedef almaktadırlar.

Dinlere getirdikleri yorumlarla, küresel sömürüyü bir kader, başkalarının malına, canına, ırzına tecavüzü ise bir cihad yöntemi olarak pazarlamaya çalışmaktadırlar. Uluslararası bir stratejinin eseri olan bu plan, ülkemiz üzerinde ilk önce Ecevit gibi milliyetçi-demokrat bir devlet adamını bertaraf ederek başlatıldı. Ardından Yasama-Yürütme-Yargı sistemi ele geçirildi, beraberinde Üniversiteler, Medya ve Sermaye teslim alındı ve bugün dört yanımız sarılmış bir vaziyette, 'dost'  bildiğimiz ülkelerin bile saldırısıyla karşı karşıyayız.

Bir siyasi tıkanmışlık döneminin tam da ortasındayız. İktidar partisi de, meclisteki muhalefet partileri de, doğrularıyla yanlışlarıyla bir şeyler yapmakta iseler de, bu yaptıkları çözüm değil sorun üretmekte, birbirlerinin yanlışlarını beslemekte, Türkiye’mizin kısır döngüsünü kırmasına gerekli katkıyı sağlayamamaktadır. Ülkemizin ve bölgemizin planlanmış bu kötü gidişini ve parçalanmasını durdurabilecek tek güç Türkiye Büyük Millet Meclisi'dir. 

DSP, vatanını ve milletini seven herkesin partisidir. Kendini değişen şartlara göre yenileyen, kadim bir Parti’nin Genel Başkanı dostunuz olarak size bazı hatırlatmalarda bulunmayı naçizane bir vatandaşlık görevi olarak görüyorum. Partilerimiz ve bireysel geleceğimiz çok değerlidir. Ancak milletimiz ve devletimiz hepsinden daha değerlidir. Düşmanlıklar üzerinden oy devşirmek belki kısa vadeli seçim başarıları getirebilir ancak bu dünyevi hareketler, uzun vadede gelecek nesillerimizin bize kin ve nefret duymasına sebep olur. Bu anlamda esasen 'siyasal düşmanlık' bir ulusal güvenlik sorunu olarak da algılanmalıdır. Egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunu tekrar hatırlatırım. Hiçbir kişi ya da kurum Meclisin üstündeymiş gibi kendine kutsallık veya sorgulanamazlık atfedemez. O halde;

Ulusal birliğimize, toplumsal kardeşliğimize yönelik bu stratejiye ve gidişata destek verenleri, bu gaflet, dalalet ve hıyanet durumunu seyredenleri uyarmak için ne kadar daha beklenecektir? Siz değerli Milletvekillerimizi, halkın kaderini yeniden ele alması, makûs talihini yenebilmesi, ulusal onurumuzun korunması için, gece başınızı yastığa koyduğunuzda beş dakika düşünmeye ve bu uğurda yurtsever bir duruş sergilemeye davet ediyorum. Saygılarımla."