Tokat Demokrat Arayış Gazetesi

EN ÇOK OKUNANLAR

FACEBOOK'TA TAKİP ET

REKLAMLAR

BİZE ULAŞIN

HER TÜRLÜ GÖRÜŞ, ELEŞTİRİ, HABER VE REKLAMLARINIZ İÇİN
BİZE ULAŞINIZ

arayisgazetesi2008 @hotmail.com

ATATÜRK KÖŞESİ

Atatürk diyorki;

HABER ARA


Gelişmiş Arama
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ KÜTÜPHANELERDE YAŞIYOR

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ KÜTÜPHANELERDE YAŞIYOR

Tarih 17 Haziran 2017, 13:19 Editör Tokat Arayış

Tokat'ta iki lisenin kütüphanelerine 15 Temmuz şehitlerinin ismi verildi...

Vicdan Hareketi Derneği'nden yapılan açıklamaya göre 15 Temmuz Milli İrade Anadolu Lisesi kütüphanesine Abdullah Tayyip Olçok'un, Tokat Endüstri Meslek Lisesi kütüphanesine de Halil İbrahim Yıldırım'ın ismi verildi.

Açıklamada ayrıca, 15 Temmuz şehitlerinin isminin yaşatılması ve o birlik ruhunun ayakta tutulması için siyasetin ve süren soruşturmaların dışında bir duruşun ortaya koyulması gerektiği belirtilirken, militarizmin en büyük ilacının okumak olduğu dile getirildi. Bu sebeple milletçe kenetlenilen duruşun anıtlaştırma ve manasını örtecek kadar alaka kurulamayacak mekânlarda dillendirilmesinin yol açabileceği sıkıntılar üzerinde de görüş belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Vicdan Hareketi'nin bu iki ismi lise kütüphanelerine verme isteğinin asıl maksadı, bu şehitlerimizin lise yaş çağlarında olması idi. Biz de bu sebeple okul idareleri ile görüşerek, bu noktalara koyulacak panoları hazırlattık ve okullarımıza takdim ettik. Umuyoruz ki, isimlendirme mantığı ile yapılan işlerin esas düşüncesi kendine buralarda yer bulur. Her mekana, her yere isimler vermek değil, yeni nesillere bu halk destanını en iyi şekilde anlatmak için sembol olabilecek ve kavranmasını sağlayacak isimlendirme yaklaşımında bulunulması gerekir. Bu konuda duyarlı davranan ve sesimize kulak veren okul idarecilerimize de hassasiyetlerinden ötürü ayrıca teşekkür ediyoruz.”

Bu haber 1053 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNCEL HABER

HEM BAYRAMLAŞMA HEM DE VEDALAŞMA

HEM BAYRAMLAŞMA HEM DE VEDALAŞMA Merkez Valiliği'ne atanan Tokat Valisi Cevdet Can, Ramazan Bayramı'nda hem bayramlaştı, hem de vedalaştı...

ATATÜRK'ÜN İLK TOKAT ZİYARETİNİN 98. YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

ATATÜRK'ÜN İLK TOKAT ZİYARETİNİN 98. YILDÖNÜMÜ KUTLANDI Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 26 Haziran 1919'da Tokat'a yaptığı ziyaretin yıl dönümü törenlerle k...
BİR OĞLUM OLACAK ADI TEMMUZ!24 Haziran 2017

REKLAMLAR

TARİH VE SAAT

GAZETELER

 

Hürriyet Sabah Milliyet
Star Cumhuriyet Radikal
Yeni Şafak Türkiye Gözcü
Akşam Zaman Posta

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi