Tokat Demokrat Arayış Gazetesi

EN ÇOK OKUNANLAR

FACEBOOK'TA TAKİP ET

REKLAMLAR

BİZE ULAŞIN

HER TÜRLÜ GÖRÜŞ, ELEŞTİRİ, HABER VE REKLAMLARINIZ İÇİN
BİZE ULAŞINIZ

arayisgazetesi2008 @hotmail.com

ATATÜRK KÖŞESİ

Atatürk diyorki;

HABER ARA


Gelişmiş Arama
'FAZİLET PARTİSİ'NİN KAPANMASINA SEBEP OLANLAR AK PARTİ'Yİ KURDU'

'FAZİLET PARTİSİ'NİN KAPANMASINA SEBEP OLANLAR AK PARTİ'Yİ KURDU'

Tarih 31 Mayıs 2017, 22:35 Editör Tokat Arayış

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal yayımladığı yazılı açıklamada, AK Parti Genel Başkanlığına seçilen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın"AK Parti devrimci bir partidir" sözünü eleştirdi...

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, referandum sonucunda oluşan yeni Anayasal çerçevede yeniden AK Parti Genel Başkanlığına seçilen ve 30 Mayıs 2017 tarihinde partisinin TBMM Grup toplantısında konuşan Recep Tayyip Erdoğan’ın bazı açıklamalarını eleştirdi.

“Sayın Erdoğan ya unutuyor, ya da kandırılıyor” diyen Aksakal, özellikle “AK Parti devrimci bir partidir. Cumhuriyet tarihinde en köklü değişiklikler bizim dönemimizde atılmıştır. Hak ve özgürlükler konusunda atılan adımları acaba AK Parti’den önce hanginiz attınız. Siyasi partilere yaşam hakkı vermediniz. Bizi bile kapatmaya yeltendiler.” şeklindeki sözlerini hatırlatarak şunları söyledi:

"Öyle anlaşılıyor ki görev yükünün ağırlığı, Ak Parti Genel Başkanı da olan sayın Tayyip Erdoğan’ın geçmişe dair olayları anımsamasında olumsuz etkiler yaratmış. Ya da en azından kendisine konuşmalarını hazırlayanlar bilerek hata yapmalarına ortam hazırlıyor. Öncelikle, “Ak Parti devrimci, bir partidir.” diyen sayın Erdoğan’ın, konuşmasında kullandığı “devrimcilik” kavramı, yapılan köklü değişikliklerin eskilere dönüşün değil, yeniyi daha da geliştiren atılımların tanımıdır.

Dolayısıyla 15 senedir yaşananlar, çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmayı hedeflemiş bir toplum yerine “dindar ve kindar” nesil yaratacaklarını söyleyenlerin olsa olsa “karşı devrimidir”. Demokratik hukuk devleti yapısının en yoğun darbeyi aldığı dönem son 15 yıllık Ak Parti iktidarı dönemidir.  Hak ve özgürlüklerin ülkeye Ak Parti tarafından getirildiği gibi bir iddiada (!) bulunanların, kendilerini bugünkü konumuna taşıyan demokratik anlayışın 80 yıllık Cumhuriyet rejiminin sayesinde oluştuğunu anlayamadıklarını görmekse gerçekten ibret vericidir.

“Siyasi partilere yaşam hakkı vermediniz. Bizi bile kapatmaya yeltendiler.” söylemini ise belki de en son dillendirecek olan sayın Erdoğan’dır. Zira 2001 yılında Bülent Ecevit Başbakanlığındaki 57. Hükümet döneminde Fazilet Partisi’nin kapatılmasını önlemek için Anayasa’nın 69. Maddesinde yapılmak istenen değişikliğe karşı oy vererek kendi partilerinin kapanmasına sebep olanlar bugünkü Ak Parti’nin kurucusu olanlardır. Hafıza-i beşer, nisyan ile malûldür."

Bu haber 717 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ULUSAL HABER

AKSAKAL: 'HALKIN OYLARI ÇANTADA KEKLİK DEĞİL'

AKSAKAL: 'HALKIN OYLARI ÇANTADA KEKLİK DEĞİL' DSP İl Başkanlarını Ankara'da toplayan DSP lideri Önder Aksakal, referandum sonuçlarını değerlendirdi. Önemli m...

CHP'DE 93'ÜNCÜ YIL COŞKUSU

CHP'DE 93'ÜNCÜ YIL COŞKUSU CHP 93'üncü kuruluş yıl dönümünü kutluyor...
BİR OĞLUM OLACAK ADI TEMMUZ!24 Haziran 2017

REKLAMLAR

TARİH VE SAAT

GAZETELER

 

Hürriyet Sabah Milliyet
Star Cumhuriyet Radikal
Yeni Şafak Türkiye Gözcü
Akşam Zaman Posta

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi