Tokat Demokrat Arayış Gazetesi

EN ÇOK OKUNANLAR

FACEBOOK'TA TAKİP ET

REKLAMLAR

BİZE ULAŞIN

HER TÜRLÜ GÖRÜŞ, ELEŞTİRİ, HABER VE REKLAMLARINIZ İÇİN
BİZE ULAŞINIZ

arayisgazetesi2008 @hotmail.com

ATATÜRK KÖŞESİ

Atatürk diyorki;

HABER ARA


Gelişmiş Arama
15 TEMMUZ VURGUSU İLE 19 MAYIS MESAJI

15 TEMMUZ VURGUSU İLE 19 MAYIS MESAJI

Tarih 19 Mayıs 2017 Editör Tokat Arayış

DSP Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay'dan "15 Temmuz" vurgulu 19 Mayıs mesajı...

DSP Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay, yayımladığı 19 Mayıs mesajında, 15 Temmuz 2016’daki hain kalkışmayı Türk gençlerinin öncülüğünde sokaklara çıkan vatandaşlarımızın önlediğini hatırlatarak, 19 Mayıs ruhu ile darbecilere karşı başta gençler olmak üzere bütün milletimizin karşı durarak darbeler dönemini kapattıklarını bildirdi.

Demokratik Sol Parti Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Alpay mesajında, Mustafa Kemal Paşa’nın Cumhuriyeti gençlere emanet ettiğine vurgu yaparak, “Bugünün gençleri de edep, ahlak ve her türlü insani değerler ile donanımlı olarak tüm dünyaya örnek olmalıdır.” dedi.

19 Mayıs’ın Türk milletinin istiklali uğruna ortaya koyduğu mücadelenin ilk kıvılcımın ateşlendiği gün olduğunu belirten Alpay, “Vatan sevgisini bütün değerlerin üzerinde tutan ve bağımsızlığından hiçbir zaman ödün vermeyen Türk Milleti’nin, tüm ezilen dünya halklarına örnek teşkil eden Kurtuluş Savaşı’nda kahramanlıkları bugünün gençlerine örnek olmalıdır. Gençlik Ata’sını tanıdıkça kendine olan güvenini sağlamlaştıracak, geleceğe dair umutlarımızı diri tutacaktır” ifadelerine yer verdi.

“15 TEMMUZ GENÇLERLE ÖNLENDİ”

15 Temmuz 2016’daki hain kalkışmayı Türk gençlerinin öncülüğünde sokaklara çıkan vatandaşlarımızın önlediğini hatırlatan DSP İl Başkanı Hüseyin Alpay, gençlerin darbe girişimindeki cesur tavırlarıyla tarihe geçtiklerini bildirdi. Tür milletinin her türlü darbeyi önleyecek tarihsel bir deneyime sahip olduğuna işaret eden Alpay, “19 Mayıs ruhu ile darbecilere karşı koyan başta gençlerimiz olmak üzere bütün milletimiz, darbeler dönemini de kendi iradeleriyle kapatmıştır” diye konuştu.

DSP Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay mesajında şöyle dedi:

“SAYGI VE SEVGİ DUYGULARINI BENİMSEMİŞ BİR GENÇLİK…”

“Bir ülkenin yarınlarından emin olması ancak; yetiştirdiği gençlerin kendi milli değerlerine sahip çıkan, eğitimli, sağlıklı ve yaşadığı dünyaya ve ülkesinin sorunlarına duyarlı olmalarıyla mümkündür. Gençlerimize toplumsal değerlerimizi ilke edinen eğitim politikalarıyla yön verecek, onları merhamet ve adalet duyguları ile demokratik kültürle yetiştirecek zemini mutlaka sağlamalıyız. Karşısındakinin fikrine saygı duyan, demokrasiyi özümsemiş, saygı ve sevgi duygularını benimsemiş bir gençlik yetiştirmeyi mutlaka hedeflemeliyiz.

Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın koyduğu ‘ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine çıkaracak’ hedefi, gençlerimize aşılamak ve onlara güvenmek, en temel vazifemiz olmalıdır. Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’mızın bütün kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygıyla anıyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum.”

Bu haber 746 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

HÜSEYİN ALPAY HABER

HÜSEYİN ALPAY'DAN 26 HAZİRAN MESAJI

HÜSEYİN ALPAY'DAN 26 HAZİRAN MESAJI Demokratik Sol Parti (DSP) Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay, "Tokat, Kurtuluş Savaşı'nın her kademesinde maddi ve...

KEMAL PAŞA'YA HAKARETE SUÇ DUYURUSU

KEMAL PAŞA'YA HAKARETE SUÇ DUYURUSU Demokratik Sol Parti (DSP) Tokat İl Başkanı gazeteci-yazar Hüseyin Alpay, bir televizyon prpgramında Mustafa Kemal ...
BİR OĞLUM OLACAK ADI TEMMUZ!24 Haziran 2017

REKLAMLAR

TARİH VE SAAT

GAZETELER

 

Hürriyet Sabah Milliyet
Star Cumhuriyet Radikal
Yeni Şafak Türkiye Gözcü
Akşam Zaman Posta

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi