Tokat Demokrat Arayış Gazetesi

EN ÇOK OKUNANLAR

FACEBOOK'TA TAKİP ET

REKLAMLAR





BİZE ULAŞIN

HER TÜRLÜ GÖRÜŞ, ELEŞTİRİ, HABER VE REKLAMLARINIZ İÇİN
BİZE ULAŞINIZ

arayisgazetesi2008 @hotmail.com

ATATÜRK KÖŞESİ

Atatürk diyorki;

HABER ARA


Gelişmiş Arama
O HABERLERİ YAPANLARI YARGIYA TAŞIDI

O HABERLERİ YAPANLARI YARGIYA TAŞIDI

Tarih 04 Mayıs 2017, 00:07 Editör Tokat Arayış

Demokratik Sol Parti (DSP) Tokat İl Başkanı gazeteci-yazar Hüseyin Alpay suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı...

Demokratik Sol Parti (DSP) Tokat İl Başkanı gazeteci-yazar Hüseyin Alpay, sosyal medyada yer alan bazı paylaşımların toplum dokusunu bozacak, kamplaştıracak ve kutuplaştıracak öğeler taşıdığı gerekçesiyle, konu hakkında yasal işlem başlatarak suç duyurusunda bulunduklarını bildirdi.

Demokratik Sol Parti (DSP) Tokat İl Başkanı gazeteci-yazar Hüseyin Alpay, son günlerde özellikle sosyal medya üzerinden yapılan kişi ve kurumları yıpratmaya yönelik paylaşımlara dikkat çekerek, "Kişi ve kurumlara çamur at izi kalsın mantığıyla yaklaşan herkesi sağduyulu davranmaya çağırıyoruz." dedi.

DSP İl Başkanı Hüseyin Alpay, sosyal medyada yer alan bazı paylaşımların toplum dokusunu bozacak, kamplaştıracak ve kutuplaştıracak öğeler taşıdığını söyledi. Alpay, bu tür paylaşımların hiç kimseye bir fayda getirmeyeceğine işaret ederek, "İnsanların haysiyetiyle uğraşmak gibi bir bozgunculuğun içerisinde olanların, bu tür paylaşımlara derhal son vermelerini bekliyoruz. Ülke olarak hassas bir dönemden geçtiğimiz şu günlerde bu tür yayınlar, toplumun psikolojisini bozabilecek nitelikte olup faydasız işlerdir." ifadelerini kullandı.

"YASAL YOLLARA BAŞVURDUK"

Kendileri ile ilgili olarak asılsız iftiraları gündeme getirenler hakkında yasal işlem başlatarak suç duyurusunda bulunduklarını belirten Alpay, sosyal medyanın adeta bir suç merkezi haline geldiğini savundu. "Sosyal medya aracılığıyla haysiyet cellatlığı yapılıyor" diyen DSP İl Başkanı Hüseyin Alpay, açıklamasında şunları kaydetti:

"Biz yargıya başvurarak kişilik haklarımıza bir saldırı olduğunu ve devletimize güvendiğimizi ifade ettik. Devletimizin bu karalamalara, bu çamur at izi kalsın anlayışına ve tüm kara propagandalara karşı bizim de hukukumuzu koruyacağına olan inancımız bakidir. Bu sanal hukuksuzluklara karşı mağdur durumda olan bizlerin, Türk adaletinden başka sığınacak limanımız yoktur. Sosyal medyayı haysiyet cellatlığı yapmak için kullanan kripto anarşistler, yargı yoluyla er geç cezalarını bulacaklardır."

"ZEYİD ASLAN, CEVDET CAN, EYÜP EROĞLU VE ADEM DİZER DE MAĞDUR"

Kendileri gibi Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, Vali Cevdet Can, İl Genel Meclisi Başkanı Adem Dizer ve Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'nun da "sosyal medya mağduru" olduklarını vurgulayan DSP Tokat İl Başkanı gazeteci-yazar Hüseyin Alpay, yargıya taşıdıkları suç duyurusunda bu duruma da dikkat çektiklerini söyledi.

Alpay, hiç kimsenin seçilmiş ve atanmışlara karşı haksız ve mesnetsiz iddialarla gündeme gelemeyeceğini, bu şekilde yapılan her sosyal medya paylaşımının insanları gererek kutuplaştırmak anlamı taşıdığını, ama yine de bütün bu çabaların toplumda bir karşılığının olmadığını sözlerine ekledi.

Bu haber 744 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNCEL HABER

HEM BAYRAMLAŞMA HEM DE VEDALAŞMA

HEM BAYRAMLAŞMA HEM DE VEDALAŞMA Merkez Valiliği'ne atanan Tokat Valisi Cevdet Can, Ramazan Bayramı'nda hem bayramlaştı, hem de vedalaştı...

ATATÜRK'ÜN İLK TOKAT ZİYARETİNİN 98. YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

ATATÜRK'ÜN İLK TOKAT ZİYARETİNİN 98. YILDÖNÜMÜ KUTLANDI Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 26 Haziran 1919'da Tokat'a yaptığı ziyaretin yıl dönümü törenlerle k...
BİR OĞLUM OLACAK ADI TEMMUZ!24 Haziran 2017

REKLAMLAR





TARİH VE SAAT

GAZETELER

 

Hürriyet Sabah Milliyet
Star Cumhuriyet Radikal
Yeni Şafak Türkiye Gözcü
Akşam Zaman Posta

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi