Tokat Demokrat Arayış Gazetesi

EN ÇOK OKUNANLAR

FACEBOOK'TA TAKİP ET

REKLAMLAR

BİZE ULAŞIN

HER TÜRLÜ GÖRÜŞ, ELEŞTİRİ, HABER VE REKLAMLARINIZ İÇİN
BİZE ULAŞINIZ

arayisgazetesi2008 @hotmail.com

ATATÜRK KÖŞESİ

Atatürk diyorki;

HABER ARA


Gelişmiş Arama
TOKATLI GAZETECİLERDEN ORTAK TEPKİ

TOKATLI GAZETECİLERDEN ORTAK TEPKİ

Tarih 28 Nisan 2017, 08:38 Editör Tokat Arayış

Tokat Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Yerel Basın Birliği Tokat Temsilciliği tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında suikast çağrısı yapan Fransız hakkında suç duyurusunda bulunuldu...

Tokat Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Yerel Basın Birliği Tokat Temsilciliği tarafından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki skandal sözleriyle tepki toplayan Fransız siyaset bilimi uzmanı Philippe Moreau Defarges için suç duyurusunda bulunuldu.

Tokat Adliyesi önünde yapılan basın açıklamasında konuşan Türkiye Yerel Basın Birliği Tokat Temsilcisi Hüseyin Alpay, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında, "O zaman geriye ya iç savaş, ya da bunu söylemek zor ama Erdoğan’ın öldürülmesi kalıyor" sözleriyle suikasta azmettiren Fransa Uluslararası İlişkiler Enstitüsü (IFRI) siyaset bilimi uzmanı Philippe Moreau Defarge hakkında 5237 sayılı Türk Ceza Kanunun 310’ncu maddesinde düzenlenen Cumhurbaşkanına suikast ve fiili saldırı suçundan soruşturma ve kovuşturma açılması için suç duyurusunda bulunduklarını bildirdi.

ALPAY: "REFERENDUM BİZİM, SEÇİM BİZİM"

TYBB Tokat İl Temsilcisi Alpay, referandumun Türk milletini ilgilendiren bir durum olduğunu belirterek, "Referandum bizim referandumumuzdur. Seçim bizim seçimimizdir. Bunu biz kendi aramızda tartışırız. Kendi aramızda hesaba koyarız. Kendi aramızda her türlü değerlendirmeyi yaparız. Ama bizim dışımızdaki hiçbir güç bizim içişlerimize, bizim siyasetimize, bizim seçilmiş liderlerimize böyle bir söz söyleme hakkına sahip değildir" ifadelerini kullandı.

Tokat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal İncesoyluer ise dış ülkelerin Türkiye’ye ayar verme, yön verme, rota çizme gayri ahlaki ve demokrasiden yoksun tavırlarının hep olduğunu belirterek, "Bundan dolayı söz konusu siyaset bilimci Fransız Defarge’ın böyle bir ifadesini affetmemiz mümkün değil. Türk Milleti adına biz buradayız. Tokat’tan böyle Cumhurbaşkanımızın yanında olunduğuna dair güçlü bir ses vermek üzere buraya geldik ve savcılığımıza da suç duyurusunu vereceğiz" dedi.

Yapılan açıklamanın ardından Alpay ve İncesoyrluer, IFRI siyaset bilimi uzmanı Philippe Moreau Defarge hakkında hazırladıkları suç duyurusunu Tokat Cumhuriyet Başsavcılığına teslim ettiler.

Bu haber 890 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNCEL HABER

HEM BAYRAMLAŞMA HEM DE VEDALAŞMA

HEM BAYRAMLAŞMA HEM DE VEDALAŞMA Merkez Valiliği'ne atanan Tokat Valisi Cevdet Can, Ramazan Bayramı'nda hem bayramlaştı, hem de vedalaştı...

ATATÜRK'ÜN İLK TOKAT ZİYARETİNİN 98. YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

ATATÜRK'ÜN İLK TOKAT ZİYARETİNİN 98. YILDÖNÜMÜ KUTLANDI Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 26 Haziran 1919'da Tokat'a yaptığı ziyaretin yıl dönümü törenlerle k...
BİR OĞLUM OLACAK ADI TEMMUZ!24 Haziran 2017

REKLAMLAR

TARİH VE SAAT

GAZETELER

 

Hürriyet Sabah Milliyet
Star Cumhuriyet Radikal
Yeni Şafak Türkiye Gözcü
Akşam Zaman Posta

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi