Tokat Demokrat Arayış Gazetesi

EN ÇOK OKUNANLAR

FACEBOOK'TA TAKİP ET

REKLAMLAR

BİZE ULAŞIN

HER TÜRLÜ GÖRÜŞ, ELEŞTİRİ, HABER VE REKLAMLARINIZ İÇİN
BİZE ULAŞINIZ

arayisgazetesi2008 @hotmail.com

ATATÜRK KÖŞESİ

Atatürk diyorki;

HABER ARA


Gelişmiş Arama
ALPAY SON HAFTAYI DEĞERLENDİRDİ

ALPAY SON HAFTAYI DEĞERLENDİRDİ

Tarih 11 Nisan 2017, 08:18 Editör Tokat Arayış

DSP Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay referanduma bir hafta kala yaptıkları çalışmaları değerlendiren bir açıklama yaptı. Alpay yayımladığı açıklamada DSİ 72. Şube Müdürü Mehmet Karaca'nın vefatından duyduğu üzüntüyü de ifade ederek, "Tokat, büyük bir değerini yitirmiştir." dedi...

DSP Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay referanduma bir hafta kala yaptıkları çalışmaları değerlendiren bir açıklama yaptı. Alpay yayımladığı açıklamada, Ankara Lokman Hekim Hastanesi'nde tedavisi sürerken hayatını kaybeden DSİ 72. Şube Müdürü Mehmet Karaca'nın ani kaybı üzerine duyduğu üzüntüyü de dile getirdi.

"TOKAT İÇİN BÜYÜK KAYIP"

Alpay açıklamasında ilk olarak, ani bir rahatsızlık sonucu yaşamını yitiren Tokat Devlet Su İşleri Müdürü Mehmet Karaca'nın vefatından duyduğu üzüntüyü ifade ederek, "Tokat sevdalısı, çalışma azmi ve gayretleriyle hepimizin gıpta ile baktığı güzel insan DSİ Müdürü Mehmet Karaca ağabeyimizi kaybettik. Tokat için büyük kayıptır. Kendisini tanımış olmaktan onur duyduğum, başarılı, işini sevgiyle yapan, merhameti ve adaletiyle tanıdığımız Mehmet Karaca ağabeyime Allah'tan rahmet diliyorum. Ailesinin ve Tokat'ımızın başı sağ olsun." dedi.

"PARLAMENTER SİSTEM DEVAM ETMELİ"

Referanduma 1 hafta kala değerlendirmelerde bulunan Alpay referandum sürecinin sağlıklı bir şekilde yürümesi için partilere önemli görevler düştüğünü belirterek, "Evet oyu da, hayır oyu da insanlarımızın en demokratik hakları ve tercihleridir. Referandum sürecinin son 1 haftasının da demokratik bir olgunlukla geçmesini arzu ediyoruz." dedi.

Başkanı Alpay, "Biz Parlamenter sistemin devamından yanayız. Başkanlık sistemine neden karşı olduğumuzu, tüm yetkilerin tek bir kişinin elinde neden toplanmaması gerektiğini vatandaşlarımıza anlatıyoruz. Vatandaşlarımızın bu değişikliğe 'hayır' diyeceği izlenimini gittiğim her yerde alıyorum. Ülkemiz için hayırlısı olacak inşallah." ifadelerini kullandı.

Yapılacak seçimin partileri oylamak anlamına gelmediğini, sistem değişikliğinin oylanacağını kaydeden DSP İl Başkanı Hüseyin Alpay açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"REFERANDUM ÇALIŞMALARI  EŞİT OLMAYAN ŞARTLARDA DEVAM EDİYOR"

"Eşit olmayan koşullarda bir referandum süreci yaşamaktayız. İnsanların kendi tercihlerini ortaya koymalarında bir sıkıntı var. Bunda daha çok hayır oyu vereceklerin iradelerini ifade ederken zorlandıklarını ve kendilerini düzgün bir şekilde ifade edemediklerini görüyoruz. Hayır oyu için çalışan kişi ve partilerin çeşitli yerlerde saldırılara ve tacizlere uğradıklarına dair bilgiler almaktayız. Reklam panoları 'Evet' afişleri ile donanımlı iken 'Hayır' afişlerini asacak yer görmek mümkün değil.

Adı konamayan bir baskının ifadesidir bu. Eşit olmayan koşullarda girdiğimiz bir süreçtir. Ama her şeye rağmen yurttaşlarımızın Türkiye'nin daha özgür, daha demokratik ve daha uygar bir şekilde yönetilmesi adına, bütün yetkilerin tek bir kişinin elinde toplanmaması ve her şeyden önemlisi de, parlamenter sistemin sürmesinden yana iradelerini göstereceklerine inanıyoruz.

"16 NİSAN'DA BAŞKANLIK TARTIŞMALARI ÜLKE GÜNDEMİNDEN DÜŞECEK"

"Referandumda ne partileri ne de kişileri oylayacağız. Ne Sayın Cumhurbaşkanımızı ne de başka bir kişiyi seçmek için sandık başına gitmiyoruz. Sistem değişikliğine evet mi, hayır mı diyeceğiz, ona karar vereceğiz. Biz Türkiye'nin parlamenter sistemle yoluna devam etmesinden yanayız. 16 Nisan'da başkanlık sisteminin ülkenin gündeminden tamamen kalkacağını düşünüyoruz ve hayır oylarının bütün baskılara rağmen, bütün zorlamalara rağmen önde olduğunu görüyoruz. Son 1 haftaya bu umutla giriyoruz. 16 Nisan akşamı, daha özgür ve daha demokrat bir Türkiye'ye kavuşacağımıza inanıyorum. Vatandaşlarımızın bu ülkeyi kuranlara, kurucu değerlerimize olan bağlılıkları ile yasama, yürütme ve yargının bağımsız olarak işleyişine devam etmek için 'hayır' diyeceklerine olan inancımız tamdır."

Bütün yetkilerin tek bir kişinin elinde toplanmasının demokrasinin geleceği açısından taşıdığı riskleri vatandaşlarla paylaştıklarını belirten DSP İl Başkanı Hüseyin Alpay, 16 Nisan 2017'deki referandum oylamasına kadar neden hayır dediklerini anlatmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Bu haber 1083 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

HÜSEYİN ALPAY HABER

HÜSEYİN ALPAY'DAN 26 HAZİRAN MESAJI

HÜSEYİN ALPAY'DAN 26 HAZİRAN MESAJI Demokratik Sol Parti (DSP) Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay, "Tokat, Kurtuluş Savaşı'nın her kademesinde maddi ve...

15 TEMMUZ VURGUSU İLE 19 MAYIS MESAJI

15 TEMMUZ VURGUSU İLE 19 MAYIS MESAJI DSP Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay'dan "15 Temmuz" vurgulu 19 Mayıs mesajı...
BİR OĞLUM OLACAK ADI TEMMUZ!24 Haziran 2017

REKLAMLAR

TARİH VE SAAT

GAZETELER

 

Hürriyet Sabah Milliyet
Star Cumhuriyet Radikal
Yeni Şafak Türkiye Gözcü
Akşam Zaman Posta

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi