Tokat Demokrat Arayış Gazetesi

EN ÇOK OKUNANLAR

FACEBOOK'TA TAKİP ET

REKLAMLAR

BİZE ULAŞIN

HER TÜRLÜ GÖRÜŞ, ELEŞTİRİ, HABER VE REKLAMLARINIZ İÇİN
BİZE ULAŞINIZ

arayisgazetesi2008 @hotmail.com

ATATÜRK KÖŞESİ

Atatürk diyorki;

HABER ARA


Gelişmiş Arama
ALPAY: ONLAR SEFADA MEHMETÇİK CEFADA

ALPAY: ONLAR SEFADA MEHMETÇİK CEFADA

Tarih 04 Şubat 2017, 06:20 Editör Tokat Arayış

DSP Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay yayımladığı yazılı açıklamada Tokat'taki dilencilik olaylarındaki artışa dikkat çekti...

Tokat caddelerinde hoş olmayan görüntülerin yaşandığına dikkat çeken Alpay, askerlik çağındaki Suriyelilerin Türkiye’de rahat şartlarda yaşarken Türk askerinin Suriye topraklarında şehit düştüğünü hatırlattı. Alpay, “Yaşları 15 ile 44 arasında değişen yaklaşık 900 bin Suriyeli erkek Türkiye’de rahat şartlarda yaşarken, bizim askerlerimizin Suriye topraklarında şehit olması, toplumun vicdanında yara teşkil etmektedir” şeklinde konuştu.

“SOKAKLARDAKİ GÖRÜNTÜLER İÇ AÇICI DEĞİL”

Demokratik Sol Parti (DSP) Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay, Tokat’taki mültecilerin önemli bir kısmının dilencilik yaptığını belirterek, etik olmayan görüntülerin ortaya çıktığını söyledi. Alpay, “Belediye’nin kolluk kuvveti Zabıta ile bu sorunun çözülemeyeceği açıktır. Devletin her türlü desteği verdiği mültecilerin ilimizde bu işi yapmalarına, kanunlar çerçevesinde müsaade edilmemelidir.” dedi.

Toplum vicdanında sorgulanan bu olayın yurttaşları üzdüğüne işaret eden Başkan Alpay, ülkemizdeki yaklaşık 3 milyon Suriyelinin önemli bir bölümünün de Tokat’ta ikamet ettiğini hatırlattı. Başta Suriyeli mülteciler olmak üzere diğer bütün göçmenlere kucak açan Türk milletinin iyi niyeti ile oynanmaması gerektiğinin altını çizen Alpay, sokaklardaki görüntülerin iç açıcı olmadığını kaydetti.

“ASKERLİK ÇAĞINA GELMİŞ ADAMLAR BURADA GEZERKEN, MEHMETÇİK SURİYE’DE ŞEHİT OLUYOR”

DSP Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay, vatandaşların “Bizim Mehmet’imiz El Bab’da, Suriye’de şehit olurken, Türkiye’ye gelen Suriyeli erkekler Türkiye’de kafelerde geziyor” algısı ile rahatsızlığını ifade ettiğini öne sürdü. Alpay açıklamasında, “Yaşları 15 ile 44 arasında değişen yaklaşık 900 bin Suriyeli erkek Türkiye’de rahat şartlarda yaşarken, bizim askerlerimizin Suriye topraklarında şehit olması, toplumun vicdanında yara teşkil etmektedir.” ifadelerini kullandı.

Tokat caddelerindeki dilencilik başta olmak üzere vatandaşları rahatız eden davranışları sergileyen mültecilerin, kanunlar çerçevesinde hak ve sorumluluklarını bilmelerinin zorunluluk olduğunu vurgulayan DSP İl Başkanı Alpay, “Türk milletinin kardeşlik hukuku ile karşıladığı mültecilerin, aynı hukukla bu topraklarda yaşanacağını bilmeleri gerektiğini” sözlerine ekledi.

Bu haber 1005 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

HÜSEYİN ALPAY HABER

HÜSEYİN ALPAY'DAN 26 HAZİRAN MESAJI

HÜSEYİN ALPAY'DAN 26 HAZİRAN MESAJI Demokratik Sol Parti (DSP) Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay, "Tokat, Kurtuluş Savaşı'nın her kademesinde maddi ve...

15 TEMMUZ VURGUSU İLE 19 MAYIS MESAJI

15 TEMMUZ VURGUSU İLE 19 MAYIS MESAJI DSP Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay'dan "15 Temmuz" vurgulu 19 Mayıs mesajı...
BİR OĞLUM OLACAK ADI TEMMUZ!24 Haziran 2017

REKLAMLAR

TARİH VE SAAT

GAZETELER

 

Hürriyet Sabah Milliyet
Star Cumhuriyet Radikal
Yeni Şafak Türkiye Gözcü
Akşam Zaman Posta

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi