Tokat Demokrat Arayış Gazetesi

EN ÇOK OKUNANLAR

FACEBOOK'TA TAKİP ET

REKLAMLAR

BİZE ULAŞIN

HER TÜRLÜ GÖRÜŞ, ELEŞTİRİ, HABER VE REKLAMLARINIZ İÇİN
BİZE ULAŞINIZ

arayisgazetesi2008 @hotmail.com

ATATÜRK KÖŞESİ

Atatürk diyorki;

HABER ARA


Gelişmiş Arama
O PROJELER TOKAT'A VİZYON KATACAK

O PROJELER TOKAT'A VİZYON KATACAK

Tarih 22 Ocak 2017, 10:26 Editör Tokat Arayış

Demokratik Sol Parti (DSP) Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay, Tokat Belediyesi'nin başlattığı "Meydan Projesi"nin meydan esnafı tarafından memnuniyetle karşılandığını söyledi...

Demokratik Sol Parti (DSP) Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay, Tokat Belediyesi'nin başlattığı "Meydan Projesi"nin meydan esnafı tarafından memnuniyetle karşılandığını söyledi. Alpay açıklamasında Vali Cevdet Can'ın "Tokat diye bir derdimiz var, bin dermana değişmeyiz" sözünü de anımsatarak, "Tokat söz konusu olduğunda akan suları durduracak olan hemşerilik bilincimiz, hiçbir algıya, sabotaja, iftiraya ve provokasyona kurban edilecek kadar önemsiz değildir. Bilakis bu bilinç, her türlü ayrışmanın, tartışmanın ve farklılıkların üzerindedir. Dolayısıyla, Tokat diye bir derdi olan herkese teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'nun vizyon projeleri arasında yer alan Meydan Projesi'nin start alması çarşı esnafını sevindirirken, konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan DSP İl Başkanı Hüseyin Alpay da, yapımına başlanan proje ile ilgili olarak vatandaşların memnuniyetini dile getirdi. Alpay, "Meydan esnafının dört gözle beklediği projeye başlanılması, başta esnaflarımız olmak üzere bütün Tokat'ı memnun eden bir gelişmedir." dedi.

"YILLARIN BEKLEYİŞİ SONA ERİYOR"

Meydan Projesi'nin Başkan Eyüp Eroğlu'ndan önceki Başkanlar tarafından hazırlandığını, ancak süreç içerisinde yaşanan bazı sıkıntılardan dolayı projenin gerçekleşemediğini belirten DSP İl Başkanı Hüseyin Alpay, "Sayın Eroğlu'nun göreve gelir gelmez öncelikli projeleri arasında yer alan bu büyük projeyi kısa sürede güncelleyerek inşasına hazır hale getirmesi ve temelini atması, Tokatlılar olarak hepimizi sevindirmiştir." diye konuştu.

Meydan Projesi'nin Tokat'ın estetik görüntüsüne damga vuracağını kaydeden Başkan Alpay açıklamasında, "Şehir kimliğimize artı değer katacak olan Meydan Proje'mizin başlaması dolayısıyla görüştüğümüz esnaflarımızın duyduğu memnuniyet, hepimizin memnuniyetidir. Hemşerilerimizin yıllardır beklediği bu büyük değişim hareketi 2017 yılının Tokat'ımız için bereketli geçeceğinin de bir işaretidir." ifadelerine yer verdi.

"TOKAT DİYE BİR DERDİMİZ VAR, BİN DERMANA DEĞİŞMEYİZ"

Şah Hatayi'nin "Bir derdim var bin dermana değişmem" sözünü Vali Cevdet Can'ın "Tokat diye bir derdimiz var, bin dermana değişmeyiz" diye hatırlatmasına da değinen DSP İl Başkanı Hüseyin Alpay, açıklamasında şunları kaydetti:

"Bugün Valisi, Belediye Başkanı ve milletvekilleri ile Tokat diye bir derdi olan kazanımlarımız var. Muhalefeti ve iktidarı, atanmışı ve seçilmişleri, STK'ları, basın yayın organları; herkes, hepimiz, Tokat için kenetlenmiş durumdayız. Tokat söz konusu olduğunda akan suları durduracak olan hemşerilik bilincimiz, hiçbir algıya, sabotaja, iftiraya ve provokasyona kurban edilecek kadar önemsiz değildir. Bilakis bu bilinç, her türlü ayrışmanın, tartışmanın ve farklılıkların üzerindedir. Dolayısıyla, Tokat diye bir derdi olan herkese teşekkür ediyorum."

"KANAL TOKAT VE MEYDAN, TOKAT'IN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEK"

Açıklamasında Yeşilırmak üzerine yapılacak olan "Kanal Tokat" projesine de değinen Alpay, proje ile Yeşiırmak'ta yüzdürülecek olan kayıkların kente ayrı bir hava katacağının altını çizerek, "Kanal Tokat ve Meydan Projeleri ile Tokat'ın çehresi tümden değişecek." şeklinde konuştu.

Şehirdeki hareketliliğin vatandaşlara pozitif enerji verdiğini vurgulayan Başkan Alpay, "2017 yılının Tokat için önemli kazanımların yaşanacağı bir yıl olacağına inandıklarını" sözlerine ekledi.

Bu haber 1135 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

HÜSEYİN ALPAY HABER

HÜSEYİN ALPAY'DAN 26 HAZİRAN MESAJI

HÜSEYİN ALPAY'DAN 26 HAZİRAN MESAJI Demokratik Sol Parti (DSP) Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay, "Tokat, Kurtuluş Savaşı'nın her kademesinde maddi ve...

15 TEMMUZ VURGUSU İLE 19 MAYIS MESAJI

15 TEMMUZ VURGUSU İLE 19 MAYIS MESAJI DSP Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay'dan "15 Temmuz" vurgulu 19 Mayıs mesajı...
BİR OĞLUM OLACAK ADI TEMMUZ!24 Haziran 2017

REKLAMLAR

TARİH VE SAAT

GAZETELER

 

Hürriyet Sabah Milliyet
Star Cumhuriyet Radikal
Yeni Şafak Türkiye Gözcü
Akşam Zaman Posta

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi