Tokat Demokrat Arayış Gazetesi

EN ÇOK OKUNANLAR

FACEBOOK'TA TAKİP ET

REKLAMLAR

BİZE ULAŞIN

HER TÜRLÜ GÖRÜŞ, ELEŞTİRİ, HABER VE REKLAMLARINIZ İÇİN
BİZE ULAŞINIZ

arayisgazetesi2008 @hotmail.com

ATATÜRK KÖŞESİ

Atatürk diyorki;

HABER ARA


Gelişmiş Arama
'BÜYÜK KUCAKLAŞMA' ÇAĞRISI

'BÜYÜK KUCAKLAŞMA' ÇAĞRISI

Tarih 03 Ocak 2017, 09:08 Editör Tokat Arayış

Demokratik Sol Parti (DSP) Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay, İstanbul Ortaköy'de yılbaşı gecesi bir eğlence mekânında gerçekleştirilen terör saldırısı dolayısıyla yayımladığı açıklamada, toplumu "büyük kucaklaşmaya" çağırdı...

Demokratik Sol Parti (DSP) Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay, İstanbul Ortaköy'de yılbaşı gecesi bir eğlence mekânında gerçekleştirilen terör saldırısı dolayısıyla yayımladığı açıklamada, toplumu "büyük kucaklaşmaya" çağırdı. Alpay açıklamasında, "Bu zorlu koşulları atlatabilmemiz için bu ülkenin büyük bir 'kucaklaşmaya' ihtiyacı vardır. Bölücülerin tahammül edemedikleri şey, bunca tahrik unsuru eylemlerine rağmen birlikteliğimizi bozamamış olmalarıdır. İşte şimdi bu birlikteliğimizi taçlandırmak, ötesinde, tüm bölücü örgütlere ve onların ardındaki emperyal güçlere tarihi bir mesaj vermenin tam zamanıdır." ifadelerine yer verdi.

Hangi siyasi görüş olursa olsun teröre karşı birliktelik içerisinde hareket edilmesinin altını çizen DSP Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay, açıklamasında şunları kaydetti:

"HANGİ GÖRÜŞTE OLURSAK OLALIM TERÖRE EN SERT TEPKİYİ GÖSTERELİM"

Eşimiz, dostumuz, komşumuz; kim hangi görüşte ise, sağcı-solcu-ilerici-gerici; kim kendini nasıl ifade ederse etsin, şimdi hepimizin kucaklaşma zamanıdır. 'Ama'sız, 'fakat'sız cümleler ile yaşadığımız ve yaşanacak olan muhtemel terör saldırılarını, kimden gelirse gelsin kınamalı ve en sert tepkileri göstermeliyiz.

Türkiye'de sahneye konulan emperyalist terör saldırılarının tek izahının, bu ülkeyi gerçek anlamda bölmek, yok etmek ve tarihe gömmek olduğunu hepimiz görmeliyiz. Bölücü Marksist örgütler ile dini referanslı olduklarını deklare eden örgütlerin acımasızca saldırıları karşısında, hiçbir tahrike kapılmadan el ele vermeliyiz.

"DÜŞMANLIK DERECESİNE VARAN AK PARTİ VE ERDOĞAN KARŞITLIĞI SON BULMALI"

Aramızdaki ayrışmaları hiç olmazsa bir süreliğine bir kenara bırakıp, ortak değerlerimiz olan vatanın birliği, devletin bekası ve milletin dirliği için tek ses, tek nefes olmalıyız. Belki bir takım yurttaşımız için bir nefis mücadelesi olacak ama, kişisel kine varan AK Parti ve Erdoğan karşıtlığının düşmanlık derecesine vardırılması da sona erdirilmelidir.

Bu zorlu koşulları atlatabilmemiz için bu ülkenin büyük bir "kucaklaşmaya" ihtiyacı vardır. Bölücülerin tahammül edemedikleri şey, bunca tahrik unsuru eylemlerine rağmen birlikteliğimizi bozamamış olmalarıdır. İşte şimdi bu birlikteliğimizi taçlandırmak, ötesinde, tüm bölücü örgütlere ve onların ardındaki emperyal güçlere tarihi bir mesaj vermenin tam zamanıdır.

"BÜYÜK KUCAKLAŞMA İLE DÜNYAYA YENİDEN KENDİMİZİ GÖSTERMELİYİZ"

Büyük kucaklaşma, bu toplumun bütün renkleri ile dünyaya meydan okuması demektir ki, bu aynı zamanda ulusal kurtuluş savaşı vererek ezilen, sömürülen ve dünyadan soyutlanan mazlum milletlere örnek olan büyük milletimiz için ikinci bir misal teşkil edecek durum olacaktır.

Kurucu Meclis'imizin 1920'de ortaya koyduğu kurucu iradeyi bu ülkenin temeline koyan Gazi Paşa'nın Türkiye'sini, küresel bir saldırı ile karşı karşıya bırakanlara bilemedikleri ve kavrayamadıklarını hatırlatmanın vaktidir artık."

Bu haber 1087 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

HÜSEYİN ALPAY HABER

HÜSEYİN ALPAY'DAN 26 HAZİRAN MESAJI

HÜSEYİN ALPAY'DAN 26 HAZİRAN MESAJI Demokratik Sol Parti (DSP) Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay, "Tokat, Kurtuluş Savaşı'nın her kademesinde maddi ve...

15 TEMMUZ VURGUSU İLE 19 MAYIS MESAJI

15 TEMMUZ VURGUSU İLE 19 MAYIS MESAJI DSP Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay'dan "15 Temmuz" vurgulu 19 Mayıs mesajı...
BİR OĞLUM OLACAK ADI TEMMUZ!24 Haziran 2017

REKLAMLAR

TARİH VE SAAT

GAZETELER

 

Hürriyet Sabah Milliyet
Star Cumhuriyet Radikal
Yeni Şafak Türkiye Gözcü
Akşam Zaman Posta

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi