Tokat Demokrat Arayış Gazetesi

EN ÇOK OKUNANLAR

FACEBOOK'TA TAKİP ET

REKLAMLAR

BİZE ULAŞIN

HER TÜRLÜ GÖRÜŞ, ELEŞTİRİ, HABER VE REKLAMLARINIZ İÇİN
BİZE ULAŞINIZ

arayisgazetesi2008 @hotmail.com

ATATÜRK KÖŞESİ

Atatürk diyorki;

HABER ARA


Gelişmiş Arama
DSP, TEK MİLLİ VE YERLİ PARTİDİR

DSP, TEK MİLLİ VE YERLİ PARTİDİR

Tarih 15 Kasım 2016, 07:54 Editör Tokat Arayış

Demokratik Sol Parti kuruluşunun 31. yılını kutlarken, Başkan Alpay'dan "kararlılık" mesajı geldi...

Demokratik Sol Parti kuruluşunun 31. yılını kutluyor. İl Başkanı Hüseyin Alpay başkanlığında toplanan ilçe başkanları, partilerinin kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir toplantı gerçekleştirerek kurucu liderleri Bülent Ecevit'i andılar. DSP lideri Önder Aksakal'ın 31. yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajı partililerle paylaşan Başkan Alpay, daha sonra kendisi de bir açıklama yaparak şunları kaydetti:

"DSP TÜRKİYE'NİN YERLİ VE MİLLİ SOL PARTİSİDİR"

"Demokratik Sol Parti 12 Eylül 1980 askeri darbesine karşı Bülent Ecevit’in verdiği özgürlük mücadelesinden doğan, çalışanların hak mücadelesini ve temeline insanın emeğini koyan bir parti olarak, Türkiye'nin sol kulvardaki "milli ve yerli" olan tek siyasi partisidir.

DSP, emeğe ve insan haklarına saygıyı, dayanışmayı, kardeşlik ve huzuru amaçlayan bir siyasi hareket olarak Bülent Ecevit'in öncülüğünde 31 yıl önce kurulmuştur. 14 Kasım 1985'te kutulan DSP uzlaşmadan, diyalogdan, yurttaşların hak ve özgürlüklerinden ve tam bağımsızlıktan yanadır.

"VAGEÇİLMEZ ÜLKÜMÜZ DEVRİMLERİ KORUMAK"

Genel Başkanımız Sayın Önder Aksakal'ın ifadesi ile; 'Kurulduğu günden bu yana hedefi Türk ulusunu ve Türkiye Cumhuriyetini dünya devletleri ve milletleri arasında en üst noktaya taşımak olan Demokratik Sol Parti, bu inancı ve ideali doğrultusunda üç kez devleti yönetmiş ve halkın çıkarları doğrultusunda görev yapmıştır. Bugün de aynı duygu ve inançla çalışmalarını sürdürmektedir. Demokratik parlamenter cumhuriyet rejiminin sonsuza kadar yaşatılması, ülkemizin vatanı ve milleti ile bir bütün olarak sosyal refahı ve çağdaş medeniyetler seviyesine erişmesi yolunda Atatürk ilke devrimlerinin korunup geliştirilerek daha ileri seviyelere çıkarılması vazgeçilmez ülkümüzdür'.

"ECEVİT'İN EMANETİNİ HAK ETTİĞİ YERE TAŞIYACAĞIZ"

Ulusal bütünlüğü, üniter devlet yapısını, parlamenter demokrasiyi ve ulusal çıkarları gözeterek Cumhuriyet’e ve kurucu iradeye, Demokratik Sol Parti olarak sahip çıkmaya devam edeceğiz. Devlet yönetme deneyimi ile uzlaşı kültürünün mimarı olan partimiz, özgürlükçü ve demokratik yaklaşımıyla ülkemizi dünyada hak ettiği yere taşımayı hedeflemektedir.

Bugün yaşadığımız bütün bu olumsuz koşullar içerisinde 31 yıldır bıkmadan, usanmadan, gece gündüz demeden büyük bir özveriyle Demokratik Sol Parti’ye emek veren demokratik solcular olarak kurucu liderimiz Bülent Ecevit'in emanetini yeniden hak ettiği yere taşımak boynumuzun borcudur."

Bu haber 1672 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

HÜSEYİN ALPAY HABER

HÜSEYİN ALPAY'DAN 26 HAZİRAN MESAJI

HÜSEYİN ALPAY'DAN 26 HAZİRAN MESAJI Demokratik Sol Parti (DSP) Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay, "Tokat, Kurtuluş Savaşı'nın her kademesinde maddi ve...

15 TEMMUZ VURGUSU İLE 19 MAYIS MESAJI

15 TEMMUZ VURGUSU İLE 19 MAYIS MESAJI DSP Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay'dan "15 Temmuz" vurgulu 19 Mayıs mesajı...
BİR OĞLUM OLACAK ADI TEMMUZ!24 Haziran 2017

REKLAMLAR

TARİH VE SAAT

GAZETELER

 

Hürriyet Sabah Milliyet
Star Cumhuriyet Radikal
Yeni Şafak Türkiye Gözcü
Akşam Zaman Posta

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi