Tokat Demokrat Arayış Gazetesi

EN ÇOK OKUNANLAR

FACEBOOK'TA TAKİP ET

REKLAMLAR

BİZE ULAŞIN

HER TÜRLÜ GÖRÜŞ, ELEŞTİRİ, HABER VE REKLAMLARINIZ İÇİN
BİZE ULAŞINIZ

arayisgazetesi2008 @hotmail.com

ATATÜRK KÖŞESİ

Atatürk diyorki;

HABER ARA


Gelişmiş Arama
DSP LİDERİ ÖNDER AKSAKAL'DAN MİLLETVEKİLLERİNE MEKTUP

DSP LİDERİ ÖNDER AKSAKAL'DAN MİLLETVEKİLLERİNE MEKTUP

Tarih 13 Temmuz 2016, 16:04 Editör Tokat Arayış

DSP Genel Başkanı: "Ulusal birliğimize, toplumsal kardeşliğimize yönelik bu stratejiye ve gidişata destek verenleri, bu gaflet, dalalet ve hıyanet durumunu seyredenleri uyarmak için ne kadar daha beklenecektir?"

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, Parlamentoda bulunan AK Parti, CHP, MHP ve HDP Milletvekillerine birer mektup gönderdi. Aksakal mektubunda Türkiye’nin içinde bulunduğu durumun ve şartların tahlilini yaparak, ülkede bir siyasi tıkanmışlık yaşandığını belirtti. DSP lideri, bütün bu sorunların çözüm yerinin Türkiye Büyük Millet Meclisi olduğunu vurgularken, milletin ve devletin, parti ve bireysel geleceğimizden çok daha önemli olduğunu kaydetti.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal'ın milletvekillerine gönderdiği mektupta şu ifadeler yer aldı:

"Sayın Milletvekili,

Ülkemiz ve komşu coğrafyamız, IŞİD ve PKK eli ile yürütülen kirli bir savaşla yeniden tanzim edilmektedir. Bu kirli savaşı yürütenler, bölgenin insanlarını Türk-Kürt,  Alevi-Sünni, Müslüman-Hristiyan diye ayrıştırmaya çalışmakta, kendi çıkarları için din veya millet farkı gözetmeksizin bölge ülkelerini hedef almaktadırlar.

Dinlere getirdikleri yorumlarla, küresel sömürüyü bir kader, başkalarının malına, canına, ırzına tecavüzü ise bir cihad yöntemi olarak pazarlamaya çalışmaktadırlar. Uluslararası bir stratejinin eseri olan bu plan, ülkemiz üzerinde ilk önce Ecevit gibi milliyetçi-demokrat bir devlet adamını bertaraf ederek başlatıldı. Ardından Yasama-Yürütme-Yargı sistemi ele geçirildi, beraberinde Üniversiteler, Medya ve Sermaye teslim alındı ve bugün dört yanımız sarılmış bir vaziyette, 'dost'  bildiğimiz ülkelerin bile saldırısıyla karşı karşıyayız.

Bir siyasi tıkanmışlık döneminin tam da ortasındayız. İktidar partisi de, meclisteki muhalefet partileri de, doğrularıyla yanlışlarıyla bir şeyler yapmakta iseler de, bu yaptıkları çözüm değil sorun üretmekte, birbirlerinin yanlışlarını beslemekte, Türkiye’mizin kısır döngüsünü kırmasına gerekli katkıyı sağlayamamaktadır. Ülkemizin ve bölgemizin planlanmış bu kötü gidişini ve parçalanmasını durdurabilecek tek güç Türkiye Büyük Millet Meclisi'dir. 

DSP, vatanını ve milletini seven herkesin partisidir. Kendini değişen şartlara göre yenileyen, kadim bir Parti’nin Genel Başkanı dostunuz olarak size bazı hatırlatmalarda bulunmayı naçizane bir vatandaşlık görevi olarak görüyorum. Partilerimiz ve bireysel geleceğimiz çok değerlidir. Ancak milletimiz ve devletimiz hepsinden daha değerlidir. Düşmanlıklar üzerinden oy devşirmek belki kısa vadeli seçim başarıları getirebilir ancak bu dünyevi hareketler, uzun vadede gelecek nesillerimizin bize kin ve nefret duymasına sebep olur. Bu anlamda esasen 'siyasal düşmanlık' bir ulusal güvenlik sorunu olarak da algılanmalıdır. Egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunu tekrar hatırlatırım. Hiçbir kişi ya da kurum Meclisin üstündeymiş gibi kendine kutsallık veya sorgulanamazlık atfedemez. O halde;

Ulusal birliğimize, toplumsal kardeşliğimize yönelik bu stratejiye ve gidişata destek verenleri, bu gaflet, dalalet ve hıyanet durumunu seyredenleri uyarmak için ne kadar daha beklenecektir? Siz değerli Milletvekillerimizi, halkın kaderini yeniden ele alması, makûs talihini yenebilmesi, ulusal onurumuzun korunması için, gece başınızı yastığa koyduğunuzda beş dakika düşünmeye ve bu uğurda yurtsever bir duruş sergilemeye davet ediyorum. Saygılarımla."

Bu haber 1698 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ULUSAL HABER

'FAZİLET PARTİSİ'NİN KAPANMASINA SEBEP OLANLAR AK PARTİ'Yİ KURDU'

'FAZİLET PARTİSİ'NİN KAPANMASINA SEBEP OLANLAR AK PARTİ'Yİ KURDU' DSP Genel Başkanı Önder Aksakal yayımladığı yazılı açıklamada, AK Parti Genel Başkanlığına seçilen Cumhurbaşkanı Er...

AKSAKAL: 'HALKIN OYLARI ÇANTADA KEKLİK DEĞİL'

AKSAKAL: 'HALKIN OYLARI ÇANTADA KEKLİK DEĞİL' DSP İl Başkanlarını Ankara'da toplayan DSP lideri Önder Aksakal, referandum sonuçlarını değerlendirdi. Önemli m...
BİR OĞLUM OLACAK ADI TEMMUZ!24 Haziran 2017

REKLAMLAR

TARİH VE SAAT

GAZETELER

 

Hürriyet Sabah Milliyet
Star Cumhuriyet Radikal
Yeni Şafak Türkiye Gözcü
Akşam Zaman Posta

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi