Tokat Demokrat Arayış Gazetesi

EN ÇOK OKUNANLAR

FACEBOOK'TA TAKİP ET

REKLAMLAR

BİZE ULAŞIN

HER TÜRLÜ GÖRÜŞ, ELEŞTİRİ, HABER VE REKLAMLARINIZ İÇİN
BİZE ULAŞINIZ

arayisgazetesi2008 @hotmail.com

ATATÜRK KÖŞESİ

Atatürk diyorki;

HABER ARA


Gelişmiş Arama
ORHAN DÜZGÜN'E BÜYÜK TEPKİ!

ORHAN DÜZGÜN'E BÜYÜK TEPKİ!

Tarih 15 Mayıs 2015, 00:42 Editör Tokat Arayış

Tokat Gazeteciler Televizyoncular Radyocular Dernek Başkanı İhsan Uluözlü ve Genel Merkezi Ankara'da bulunan Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD)'nin Tokat İl Temsilcisi Hüseyin Alpay, CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün'ün yerel basına yönelik yaptığı eleştirileri kınadılar. Uluözlü ve Alpay, Düzgün'ü basın emekçilerinden derhal özür dilemeye davet ettiler.

Tokat Gazeteciler Televizyoncular Radyocular Dernek Başkanı İhsan Uluözlü ve Çağdaş Gazeteciler Derneği Tokat İl Temsilcisi Hüseyin Alpay, önceki gün bir gazetede CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün’ün “Tokat’taki yerel gazeteler AKP’nin bülteni gibi çıkıyorlar. Hepsi birleşsin tek gazete olsunlar, kağıt masrafından kurtulurlar.” şeklindeki gayri ciddi ve ağır ithamlarla dolu sözlerini ortak bir yazılı basın açıklamasıyla kınadılar.

"YEREL BASIN HERKESE EŞİT MESAFEDEDİR"

Başkanlar Uluözlü ve Alpay açıklamalarında, Tokat yerel basını olarak  üzerine düşen sorumlulukların farkında olduklarını ve ciddi yayın anlayışıyla bugüne kadar bütün siyasi partilere eşit mesafede durarak, her düşünceyi objektif olarak kamuoyu ile paylaştıklarını belirttiler. Tokat Gazeteciler Televizyoncular Radyocular Dernek Başkanı İhsan Uluözlü ve Çağdaş Gazeteciler Derneği Tokat İl Temsilcisi Hüseyin Alpay'ın ortaklaşa yaptıkları açıklama şu şekilde oldu:

"ORHAN DÜZGÜN TOKAT’TAKİ GAZETECİLERDEN DERHAL ÖZÜR DİLEMELİDİR"

"Dün bir gazetede yer alan CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün’ün 'Tokat’taki yerel gazeteler AKP’nin bülteni gibi çıkıyorlar. Hepsi birleşsin tek gazete olsunlar, kağıt masrafından kurtulurlar.' şeklindeki gayri ciddi ve ağır ithamlarla dolu sözlerini şiddetle kınıyoruz.

Tokat yerel basını üzerine düşen sorumlulukların farkında ve ciddi yayın anlayışıyla bugüne kadar bütün siyasi partilere eşit mesafede durmuş, her düşünceyi objektif olarak kamuoyu ile paylaşmıştır. İlçelerde ve Tokat merkezde yayın yapan yerel gazetelerimizin çalışma koşullarını bilmeden, türlü zorluk ve sıkıntılarla yayın yaptıklarını görmezden gelerek basına saldırmak, bir milletvekiline yakışmamıştır.

"BU GAYRİ CİDDİ SÖZLERİN BAĞIŞLANACAK TARAFI YOKTUR"

Sayın Orhan Düzgün’ün Tokat’ta geçtiğimiz aylarda basına verdiği kahvaltıya 30’un üzerinde basın emekçisi katılmış, kendisine de her siyasetçi gibi gerekli özen gösterilmiştir. İl Başkanlarının düzenlediği kahvaltıda ise akreditasyon uygulanmış, bizlerin de aralarında bulunduğu bazı gazeteci arkadaşlarımız davet edilmemişlerdir. Buna rağmen kendilerini eleştirmeyen yerel basına böyle gayri ciddi sözler söylemesinin bağışlanacak bir tarafı yoktur.

Temsil ettiği dünya görüşüne yakışmayan bu tür açıklamaların başta kendisine ve partisine zararının dokunacağını en iyi şahsının bilmesi gerekmektedir. Tokat Gazeteciler Televizyoncular Radyocular Derneği ve Çağdaş Gazeteciler Derneği Tokat İl Temsilciliği olarak, CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün’ü şiddetle kınıyor, Tokat’taki basın emekçilerinden Sayın Vekilin derhal özür dilemesini bekliyoruz.

Kamuoyuna saygı ile ilan ederiz."

Bu haber 2343 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

STK HABER

TÜRK EĞİTİM SEN İLK DÖNEMİ DEĞERLENDİRDİ

TÜRK EĞİTİM SEN İLK DÖNEMİ DEĞERLENDİRDİ Türk Eğitim Sen Tokat Şube Başkanı Hakan Akkaya, eğitim ve öğretimin ilk yarı tatiline girmesi dolayısıyla yazılı b...

ÇGD TOKAT: 'KAYGIYLA İZLİYORUZ'

ÇGD TOKAT: 'KAYGIYLA İZLİYORUZ' Genel Merkezi Ankara'da bulunan Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Tokat İl Temsilciliği tutuklanan gazeteciler d...
BİR OĞLUM OLACAK ADI TEMMUZ!24 Haziran 2017

REKLAMLAR

TARİH VE SAAT

GAZETELER

 

Hürriyet Sabah Milliyet
Star Cumhuriyet Radikal
Yeni Şafak Türkiye Gözcü
Akşam Zaman Posta

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi