Tokat Demokrat Arayış Gazetesi

EN ÇOK OKUNANLAR

FACEBOOK'TA TAKİP ET

REKLAMLAR

BİZE ULAŞIN

HER TÜRLÜ GÖRÜŞ, ELEŞTİRİ, HABER VE REKLAMLARINIZ İÇİN
BİZE ULAŞINIZ

arayisgazetesi2008 @hotmail.com

ATATÜRK KÖŞESİ

Atatürk diyorki;

HABER ARA


Gelişmiş Arama
ALMUS'TA DEĞİŞİM ZAMANI

ALMUS'TA DEĞİŞİM ZAMANI

Tarih 12 Mayıs 2014, 09:46 Editör Tokat Arayış

Yeni yüzler, yeni fikirler ve yeni projelerle yurttaşların karşısına çıkan partiler, Almus için değişimin sinyalini verdiler. DSP kazandığı 3 beldeyle dikkatleri üzerinde toplamayı başardı...

Almus ilçemizin beldelerinde (biri hariç) Başkanlar değişti. Yeni yüzler, yeni fikirler ve yeni projelerle yurttaşların karşısına çıkan partiler, Almus için değişimin sinyalini verdiler. Gölgeli’de İbrahim Karahan (DSP), Kınık’ta Hacı Yusuf Geçene (DSP), Ataköy’de Servet Durmuş (DSP) ve Çevreli’de Ercan Gürer (AK Parti), yeni isimler olarak Belediye Başkanlıklarına seçildiler.

Almus ilçemizin beldelerinde (biri hariç) Başkanlar değişti. Yeni yüzler, yeni fikirler ve yeni projelerle yurttaşların karşısına çıkan partiler, Almus için değişimin sinyalini verdiler. Gölgeli’de İbrahim Karahan (DSP), Kınık’ta Hacı Yusuf Geçene (DSP), Ataköy’de Servet Durmuş (DSP) ve Çevreli’de Ercan Gürer (AK Parti), yeni isimler olarak Belediye Başkanlıklarına seçildiler.

Almus ilçemize bağlı 4 beldede yaşanan Başkan değişimleri yöredeki insanları da mutlu etti. Bölgede yaşayanların “değişim” isteklerine kulak veren partiler, gösterdikleri adaylarla bu değişimin gerçekleşmesine vesile oldular.

HACI YUSUF GEÇENE: “KINIK HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALACAK”

Kınık Belediye Başkanlığı’na seçilen Hacı Yusuf Geçene, beldenin hak ettiği yatırımları ve hizmeti alması için elinden geleni gayreti göstereceğini belirtiyor. Geçene, yörenin sorunlarını bildiklerini ve sorunların çözümünün de kendilerinde olduğunu belirterek, “Bize oy versin vermesin herkesi kucaklayacağız. Beldemizin kalkınması ve sorunlarının çözümü için herkesle el ele vererek bütün sorunlarımızı çözeceğiz.” diyor.

Başarılı bir işadamı olan ve Tokat Ticaret ve Sanayi Odası’nda Meclis Üyeliği görevinde de bulunan Hacı Yusuf Geçene, Kınıklılar için umudun ismi olmuş.

BELDEYİ KURAN BAŞKAN İBRAHİM KARAHAN, EMANETİ GERİYE ALDI

Gölgeli Belediye Başkanlığı’nı kazanan İbrahim Karahan, Gölgeli’nin Belde Belediyesi statüsüne kavuşmasını sağlayan bir isim olarak biliniyor. Belde Belediyesi olması için zamanında gecesini gündüzüne katan İbrahim Karahan, şimdi 15 yıl aradan sonra kasabasına Belediye Başkanı seçildi.

Başkan İbrahim Karahan, Gölgeli’nin yıllardır ihmal edilen bir Belde olduğunun altını çizerek, “Gölgeli için değişim zamanı gelmişti. Beldemizin hak ettiği hizmetleri vatandaşlarımıza sunacağız. Bize bu görevi layık gören hemşerilerime teşekkür ediyorum. Elimizden gelen hizmeti yöre halkına sunacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın” derken, geleceğe dair umutlarını da yurttaşlarla paylaşıyor.

ATAKÖY’E DEVRİMCİ BAŞKAN: SERVET DURMUŞ

Yaşamı boyunca örgütlü sol mücadelenin içerisinde olmuş, halkın mutluluğu ve esenliği için çalışmış, hem siyasi yaşamında hem de iş hayatında büyük başarılara imza atmış bir isim olarak bildiğimiz Servet Durmuş, Almus Beldelerinde yaşanan değişimin Ataköy’deki temsilcisi oldu. Servet Durmuş’un, sol mücadelenin belleğinde önemli bir yeri olan Kızıldere’ye, yani şimdiki adıyla Ataköy’e Başkan seçilmesi beldedeki yurttaşlarda heyecan yarattı.

30 Mart 2014 yerel seçim sürecinde projeleriyle de adından söz ettiren Servet Durmuş, “Tarım, Hayvancılık, Su Hayattır, Beldemiz Şehir Görünümü Kazanacak, Şeffaf ve Katılımcı Belediyecilik, Eğitimli Gençlik ve İnsansız Belde Olmaz” başlıklarıyla açıkladığı çözüm önerileriyle de dikkatleri üzerine çekmişti.

ÇEVRELİ’YE BAŞARILI BİR İSİM: ERCAN GÜRER

Almus’u İl Genel Meclisi’nde yıllarca temsil eden Ercan Gürer, bu kez doğup büyüdüğü Çevreli Beldesi’ne hizmet etmek için kolları sıvadı. Parke ve yol hizmetlerinde hiçbir beldeye ayrım yapılmadan hakkaniyet ölçülerinde hizmet götürülmesine öncülük eden Başkan Gürer, seçimi açık ara kazanmasıyla, yıllardır “hizmet” olarak ektiklerini adeta “oy” olarak biçti.

Yöre halkı olarak Almus’un tümüne hizmet götürülmesine yıllarca önderlik eden Ercan Gürer’in aynı başarıyı Beldesi’nde de göstereceğinden kuşku duymayan Kasaba halkı, Gürer’in şahsında simgeleşen başarılı hizmetleri beldelerinde görecek olmalarından mutluluk duyuyorlar.

BAŞKANLARIN ORTAK DÜŞÜNCESİ: AYRIM YAPMADAN EŞİT HİZMET

Almus’ta değişimin köşe taşı olan Kınık, Gölgeli, Ataköy ve Çevreli Belediyeleri’nin yeni başkanlarının ortak bir amaçları var: Herkese hizmet götürmek.

Başkanlar, kendilerine oy versin ya da vermesin, bütün yurttaşların kendileri için önemli olduğunu belirterek, “Bizim beldelerimizde ayrım olmaz. Parti kavgası olmaz. Hepimiz biriz. Yöremizin kalkınması için elimizden geleni yapacağız. Bölge insanı hizmetin en iyisine layık. Oy versin vermesin herkesin Başkanıyız” derlerken, beldelerinde yaşayan insanların geleceğe dair umutlarını da arttırmaya devam ediyorlar.

Bu haber 2975 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

İLÇE HABER

BU ETKİNLİK 'VERESİYE HESAPLARI' KAPATACAK

BU ETKİNLİK 'VERESİYE HESAPLARI' KAPATACAK Erbaa Belediyesi 29 Ocak Cuma günü geçtiğimiz yıl kutlanmaya başlanan "Osmanlı Haftası Etkinlikleri"nin ikincisini ...

ERBAA'NIN KÖY YOLLARI YAPILIYOR

ERBAA'NIN KÖY YOLLARI YAPILIYOR Tokat İl Özel İdaresi, kırsal altyapı çalışmaları kapsamında yol genişletme ve dolgu hizmetlerine aralıksız devam e...
BİR OĞLUM OLACAK ADI TEMMUZ!24 Haziran 2017

REKLAMLAR

TARİH VE SAAT

GAZETELER

 

Hürriyet Sabah Milliyet
Star Cumhuriyet Radikal
Yeni Şafak Türkiye Gözcü
Akşam Zaman Posta

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi